Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Høres bra ut! I Nordmarka er det nå mulig å gå på ski over 300-400 meter. Jeg skal i allefall i forhåpentligvis på ski i morgen, men garantert på søndag! :)

Kom dere ut! www.skiforeningen.no for føremelding og tips!

Skrevet
Jeg har akkurat hatt årets første skitur!! Denne foregikk på Minnåsen i Hurdal i ca 400m høyde. Helt ok forhold. Ingen nye riper i skiene. Kom dere ut i helga!

Tøft, hvor har du utgangspunkt nå.. Er det oppkjørte løyper?

Skrevet

Tøft, hvor har du utgangspunkt nå.. Er det oppkjørte løyper?

Var ikke oppkjørte løyper. Er nok litt for lite snø til det ennå. Jeg gikk fra Hermods plass og nordover. Kan være det er litt mere snø i Skrukkeliaområdet. Det ligger litt høyere og pleier generelt å få mer nedbør. De første løypene i området pleier å bli kjørt opp der

Skrevet

Sånn. Da er sesongens første skitur unnagjort. :) Var så vidt skiføre fra Skansebakken (Sørkedalen, Nordmarka). Kjipt med regnværet men man skal kanskje ikke klage på alt mulig rart så tidlig i sesongen.

Det som forundret meg mest var alle disse gærninger på rulleski i regnværet på den sterkt trafikkerte veien i Sørkedalen. Må være mye bedre å få en ordentlig skitur istedet. :)

Skrevet

Tror ikke det blir noen skiversjon. Jeg går gjerne på ski, men ikke så mye i marka. Når jeg gjør det så blir det helst bortgjemte enspors naturløyper.

Fotturer er ikke kjedelige. Tvert imot så kommer man stedet som er vanskelig å nå på ski. Men fottur i skog krever litt planlegging for å bli ordentlig bra.

Det var gjerne fem-seks måneder med skiføre før, men den sesongen blir kortere og kortere. For to år siden syklet jeg inn til Bjørnholt i Romjula. Omtrent ikke snø noen steder.

  • 2 uker senere...
Skrevet

1,20 meter med snø på Bjørke, Sunnmøre. Køyrt pudder i heile dag;) Fjellsetra og Strandafjelle he opna, Reset(volda) har ope barnetrekk og opnar for kveldkøyring truleg i veka, sameleis med Bondalseidet(Ørsta). Minus grader og nydelige forhold!

%7Boption%7D

%7Boption%7D

post-4758-133474596314_thumb.jpg

post-4758-133474596322_thumb.jpg

Skrevet

Årets første skitur i dag! Gikk fra Skar til Øyungen og ned igjen på andre siden av elva. Masse fotturister, men bare jeg på ski :) Godt å se at folk tøyer barmarkssesongen så lenge som mulig.

Men føret var fint det uten småstein og kongler og dritt. Imidlertid var det ikke bedre enn at det neppe holder mer enn en dag eller to.

Det så ut som om det var bra forhold oppe ved Frognersetern, og da er det kanskje greit innerst i Sørkedalen også. Hva med Sognsvann ?

Noen andre som har vært på ski i dag ?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.