Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Har kjøpt meg et Ringstind SL 2 telt som solo telt. Siden det har en litt annen konstruksjon enn et vanlig tunelltelt lurer jeg på hvordan man best setter det opp i forhold til vinden? Skal det settes opp med fotenden slik om et tunelltelt eller med siden mot vinden?

Endret av DROMEDILLA
  • Liker 1
Skrevet

Har ett vanlig Ringstind, og setter det opp med fotenden mot vinden. Har bestandig teltet nedpakket i posen slik at fotenden kan draes ut, og plugges fast, uten å ta ut resten av teltet. Men når jeg tenker meg om, har det stått fint med hodeenden mot vinden også:-)

Skrevet

Det er litt delte meninger om dette, men det virker som de fleste her setter opp fotenden først ved stek vind. Jeg har Ringstind SL 1-2 og fester to plugger ved fotenden uansett vind styrke, så strekker jeg ut teltet og så trer jeg i stanga og så i med to plugger ved hode enden

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Jeg har Ringstind 1 og Ringstind SL 1-2 og setter dem alltid opp med hodeenden mot vinden. På den måten kommer inngangen i le for vinden. Hodeenden har best barduneringsmuligheter, og mengden teltduk - dvs. avstanden fra teltstang til bakken - er mindre, så det blir mindre blafring i vinden der.

Endret av ketilring
  • Liker 3
Skrevet

Jeg har ikke gjort det med vilje men har jo opplevd at vinden har snudd. Riktig nok ikke noe ekstrem vind det jeg har opplevd fra siden men akkurat ringstind konstruksjonen er nok litt dårlig på sidevind. Nå har jeg modifisert mitt telt med endel ekstra pluggfester på sidene slik at det med normal vind ikke er noe problem fra siden heller. Men om du ikke har ekstra plugger i de to side dukene så blir det vanvittig blafring forestiller jeg meg :) 

  • Liker 1
Skrevet

Jeg setter alltid opp hodeenden mot vinden, har bare blitt en vane og jeg syns det funker ganske bra. Kanskje ikke det beste i forhold til luftgjennomstømning, men det funker stort sett

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.