Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har snø/førerapportert opp Simskardet til simskardvatnet i Børgefjell - og/eller evt Dorrekskardet/Rørskardet som har lyst å dele informasjon? :)

Annonse
Skrevet

Hei - jeg har ikke vært der på et par uker, men generellt er det fine skiforhold, men lite snø for årstiden - i forhold til hva det kan være. Simskardet er generellt avblåst, men straks mer snø når man kommer innover.

Nytt av året er at det nå er kommet et webkamera på Tosenfjellet. Selv om avstanden mellom Tosenfjellet og Simskardet er et stykke - har jeg erfart at det veldig ofte er like snøforhold. Når har du tenkt deg avgårde?

post-10401-0-71145900-1425973984_thumb.j

 
Skrevet

Takk for svar!
Tanken var vel å gå sørover fra simskardhytta, opp Rørskardet og Dorrekskardet til Jengelen - har du noen betraktninger om den ruta? Ser litt kronglete ut på kartet opp fra Simskardet til Rørskardet men det er mulig det er greit skuring?

Planen var å dra mandag 23.mars og bli en ukes tid.

Skrevet

Om du ikke skal overnatte i Simskarhytta - ville jeg krysset elva på broa ved sommerparkeringen  - altså 2-3 km inn fra hovedveien først og deretter bare gått gradvis opp mot Rørskardet fra Simskardet. 

Akkurat når du passerer broa er det en bitteliten skrent - men ellers er det grei skuring. Her er et par bilder fra sommeren fra samme sted. Her og her 

 

Elva var åpen når jeg gikk der sist - faktisk helt opp til Simskarhytta - men lite vann i elva. Det er for øvrig broer også på den siden av Simskardet - Rørskardelva, Biseggelva osv..  

Skrevet

Supert, takk for tips og bilder!

Tenker å starte med en overnatting i Simskarhytta, så får vi bryte oss på stigninga derfra :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.