Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet
Hvordan greier dere å plassere den svære spiralen, i den lille mygga :):D:shock:

Hehe, man får til det meste når man vil :lol:

Men det er nå mest røyken som liksom skal jage bort myggen og forhåpentlig noen andre blodsugere også :D

Annonse
Skrevet

Hvorfor gjør dere ikke bare som meg??

Jeg velger enkelt og greit og blitt bitt minimalt. som en direkte konsekvens av det valget, blir jeg bitt minimalt :)

(i hele mitt liv har jeg blitt stukket 19 ganger av mygg som jeg husker)

prøv det, anbefales på det sterkeste! :D

Skrevet

Hehe, man får til det meste når man vil :lol:

Men det er nå mest røyken som liksom skal jage bort myggen og forhåpentlig noen andre blodsugere også :D

Ja det er sikkert noe med røyken.

Kom bare på en liten historie om to av byens løse fuler som stod og pratet.

- "Pleier du å røyke etterpå?"

- - "Vet ikke, har ikke sett etter."

:wink:

Skrevet
Hvordan greier dere å plassere den svære spiralen, i den lille mygga :):shock::shock:

Det er ikke lett. Selv bruker jeg myggmelk, og har ofte lurt på hvordan noen klarer å fylle ei hel flaske med det stoffet..

Min erfaring er forresten at myggmelken virker på knott også. Og ei pakke gode cigarillos når ingenting annet hjelper.

Skrevet
Hvordan greier dere å plassere den svære spiralen, i den lille mygga :):shock::shock:

Hahahaha! Nå lo jeg så høyt at jeg vekket naboen :)

Gjest Mareng
Skrevet
Hvordan greier dere å plassere den svære spiralen, i den lille mygga :wink::D:shock:

Hehe :)

Når myggen begynner å bli så stor at det er godt når den suger, da er det på tide å gå hjem :wink:

  • 2 uker senere...
Skrevet

Da har jeg vært to uker på Skrim. Hatt telt og lavo godt nede i myra, helt nede ved sjøen og heldige som vi var, så var det minimalt av vind. Også akkurat passe fuktig. Med andre ord helt idielle forhold for knotten.

Gikk for rådet med Euraxen fordi den var enkel å ta med.

Fasit er at den på ingen måte jager bort knotten. Jeg hadde minst like mange 100 knott i ansiktet som alle de andre.

MEN med stadig påsmøring så lindret den kløen bra.

Så på en skala fra 1-10 så gir jeg den en god 5-er.

Hvis noen finner noe revolusjonerende i sommer så er det bare å gi beskjed!

Skrevet

Min erfaring er mye det samme. Eurax hjelper mot kløe og til dels mot mygg. De fleste myggmidler hjelper i mindre grad mot knott. Det beste jeg har prøvd er DjungelGel som er omtalt tidligere her på forumet. Ellers er inntrykket at det som hjelper best mot knotten er "flatnævan."

Skrevet

Jeg kjøpte et par flasker på en lokal Sparbutikk for et par år siden. Vet ikke om de har dem fremdeles. De er drøye i bruk.

Skrevet

Hadde en "rar" erfaring med "Mygg Stopp roll-on" nå forrige uke. Jeg så etter den med høyest innhold av DEET, og trodde jeg hadde funnet det helt til jeg gikk ut av butikken. Da så jeg en klistrelapp som det sto "Ekstra skånsom - Uten DEET", på topplokket. Lettere irritert tenkte jeg at det fikk stå sin prøve. Virkestoffet var noe jeg ikke husker navnet på, men det var like innviklet og langt som DEET.

Uansett, jøss! Det der var effektivt! Knotten enset jeg så vidt, men det beste var at den også var blodig effektiv mot den famøse og gruferdelige blindingen, som ofte herjer på dagtid når sola steiker.

Det gjenstår enda litt testing, men enn så lenge våger jeg å påstå at dette var mer effektivt enn andre roll-ons med høyt DEET-innhold.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.