Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei,

Jeg har en primus omnifuel. Når jeg skal sleppe ut litt bensin før jeg tenner på for å forvarme, kommer det nærmest en fontene av bensin ut a munnstykket. Er dette normalt? Har jeg pumpet for høyt trykk i flasken?

Annonse
Posted

Neida.

Det kommer en stråle opp av dyse som treffer flemmesprederen hvis du skrur opp nok.

La det renne ned på filten. Så stenger du ventil og tenner på filten.

Da brenner den og forvarmer dyse slik at besnin vil fordampe.

Mot slutten av forvarming kommer gjerne en liten freselyd fra dyse.

Der er bensnin som lå igjen der som da fordamper. Når flammene er nesten borte kan du skru opp forsiktig. La den gjerne gå noen sekunder på veldig lav effekt før du begynner skru opp.

  • 1 year later...
Posted

Når det smeller har du pumpa for mye. :) Neida, Du behøver jo ikke pumpe veldig mye når flaska er full. Når det er mindre bensin på flaska er det mere luft som kan/skal komprimeres. Det skal nok litt til å pumpe så mye trykk at det går galt men siden omnifuel ikke har noe sikkerhetsventil så ville jeg ikke prøvd hvor grensa går. Det blir vell en oring som ryker vil jeg tro. Ta heller å pump litt oftere er min anbefaling. Pump til du ser du får maks effekt og så pumper du 10 - 20 pump til ettersom hvor mye som er igjen på flaska. Det burde være mer enn nok.

Posted

Manglende flammespreder. Etter hvert ble jeg lei av å lage flammespreder ute i felten. Derfor har jeg boret et hull i ett av beina og fester den vha en kobbertråd.

Posted

På omnifuelen min er flammesprederen festet med en mini "nøkkelring" Går greit å plukke av flammesprederen for dyseskift uten å måtte ta av ringen. Den ble kjøpt i sommer som var.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy