Gå til innhold
  • Bli medlem

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Oppdaget at Toro har en risgrøt i porsjonspakker. Har ikke rukket å teste den ut ennå, men det lover jo godt for lørdagsgrøten. Sendte en mail til Orkla, og de kunne fortelle at den er tilgjengelig på Coop Obs og som frivillig vare hos Mega. Den skal riktignok tilsettes melk, men her skal det vel fungere bra med tørrmelk og vann. Om dette er gammelt nytt, så få dere ha meg unnskyldt. Jeg ble i alle fall akutt, og uproporsjonalt grøtentusiastisk. https://www.toro.no/produkter/risgrot-snarkokt-porsjon/
  3. Jeg skal ha med meg en danske til Norge i sommer og vil gjerne vise frem noe skikkelig flott norsk natur. Vi skal bo på en hytte på Hovden, så søker noe virkelig spektakulært i relativ nærhet til Hovden, eller på veien mellom Oslo og Hovden. Alle tips taes i mot med stor takk :)
  4. I dag
  5. Hej !!! Min søn og jeg tager til Bjorli den 25. juni og har planlagt at gå Bjorli - Gravdalsvatnet - Aursjøhytta - Raubergshytta - Vangshaugen - Loennechenbua - Åmotdalshytta - Snøheim - Snøheim - Kongsvoll. Vi har telt med, så variationer kan forekomme. Men vi vil bestemt sigte efter i hvert fald de betjente hytter (Vi var i Rondane sidste år, hvor hytterne var en stor success). Vi har lagt en buffer-dag ind ved Snøheim. Hvis vejret i første omgang ikke er til at gå Åmotdalshytta - Snøheim over Snøhetta, så går vi i første omgang udenom Snøhetta til Snøheim. Og tænker, hvis muligt, at tage topturen kun med dagsturssekk til Snøhetta fra Snøheim dagen efter. Vi er jo ikke ligefrem super-erfarne i fjellliv. Men har dog været lidt omkring. Og vi er vant til at gå. Vi er trygge nok ved dagsetapernes længde. Er der noget specielt vi skal tage i agt? Udover vildrenerne, som vi nok skal passe på. Og moskusokserne, som vi håber vil passe på os :-). Ligger der f.eks. stadig meget snø? Der er jo kun 2 uger til nu! Måske skulle man overveje Vangshaugen - Grøvudalshytta - Åmotdalshytta i stedet for Loennechenbua ? Grøvudalen ser ret spektakulær ud. Det bliver lidt længere - men jeg tror, at det godt kan passes ind. Hvad siger I kendere :-). Hilsen Kasper
  6. Takk for raskt svar, da blir det handbagasje.
  7. En del av disse har vært i forbindelse med elever/studenter som jobber med en oppgave. Så ja lite sannsynlig at det har blitt noe lansert produkt ut av det
  8. Ja, og kombinert med at Janteloven står så sterkt i Norge så sørger vi for umiddelbart å sable ned alle som ønsker å skape noe eller få til noe på egenhånd. Sånt kan vi ikke ha noe av !! Nei aksepter at alle gode ideer allerede er tenkt på, krum nakken din og bare glemt det du hadde tenkt på. Finnes det ikke på XXL eller Fjellsport så har ingen bruk for det.
  9. Det vanligste er vel at folk tror de har fått en unik og genial idé til et produkt som det viser seg at har vært i salg i 50 år 🤣
  10. I går
  11. Det ble tid til å koke litt kaffe i helgen.
  12. Nope, her tar vi livet av de fleste gode ideer en gang for alle. Utrolig hvor lite folk faktisk har tenkt gjennom på forhånd... ;-)
  13. Fint ved Tromltindvatnet! Neste gang må du padle Nevelsfjorden. Det er som et eventyrland! Dit skal jeg med packraften en gang!
  14. Har en skallbukse fra Stormberg til overs. Den er brukt én gang på dagstur, vasket forsiktig og ser fortsatt ny ut. Det er str M (herre) med vanlig beinlengde. Den er kjempestor i størrelsen, særlig i livet, så jeg må ha en som er mindre. Jeg er selv 183 cm lang og ca 75 kg, men selv med livet strammet inn maksimalt, trenger jeg belte. Og det liker jeg ikke å bruke når jeg har ryggsekk. Buksa koster ca 1300 ny, og ser som sagt fortsatt ny ut. Kom gjerne med bud. Kan sendes.
  15. Kan følges på Instagram: @tomapaatur ! Kommer litt få drypp her inne i diverse tråder også, men mer dag-for-dag oppdateringer skjer på Instagram
  16. Ser absolutt herlig ut.....
  17. Lagde pumpelær til en gammel primus for 30 år siden, mest for å utfordre mine evner, det holdt i 10 år. Tok en trekloss og boret et hull på omtrent samme diameter som pumpa, tok en bit overlær/pløse fra en gammel sko, og la det i parafin i et par dager. Hull i senter skrudd fast på en rund trebit med noe mindre diameter. Skrudde læret fast med den glatte siden ned, og tvang det ned i klossen. Etter et par dager igjen så tok jeg det opp og skar rundt pinnen så det fikk omtrent riktig form, tok ut skruen og vipps så hadde jeg en Ikke helt topp, men ganske bra pumpe. Måtte trimme læret litt for det var litt for stort, og siden holdt det.
  18. Den har stått i en liters drivstoff flaske, men det har ikke vært nok drivstoff i den til å nå bunnen av pumpa i oppreist posisjon. Har sendt en detaljert beskrivelse til fjellsport, så får se hva de svarer før jeg evt bestemmer meg for å rense hele brenneren.
  19. Har pumpa stått i drivstoff-flaska med drivstoff i? Er det en bitteliten lekkasje i tilbakeslagsventilen vil pumpelæret stå i parafin i et år, og da vil det gå i oppløsning. (Står ikke noe om det i bruksanvisningen) så jeg hadde nok prøvd meg på en reklamasjon. Du kan rengjøre ned i pumpa med en spisepinne i tre. Men hele brenneren må renses. Edit: Lukter den gamle parafin ok? Inne noe misfarging?
  20. 👍 Har du noe SoMe-sted hvor man kan følge turen, eller blir det noen innlegg her på FF etter hvert?
  21. Jeg mente Shape og Lite hadde identiske innertelt, men ser nå at det faktisk er 5 cm høyere i Shape for hver størrelsesmodell. Grattis med røverkjøp begge to! Det var grådig fine priser for de teltene.
  22. Pumpelæret skal tåle årevis selv om den lagres permanent på deivstofflasken.
  23. Har vel og litt ekstra takhøyde?
  24. Jeg hadde helt ren og mye brukt Omnilite da jeg kun brant Primus/Coleman bensin. Først etter at jeg brant en 4-liters dunk Aspen alkylatsbensin (4T) fikk jeg lignende guggbelegg under dysa. Det har ikke gjort noen funksjonell forskjell skal sies, men jeg ble brydd nok til å heller fortsette med kun Primus/Coleman. Jeg renser brenneren ganske ofte, typ daglig runde med dysenåla på langtur. Spesielt når brenneren/flaska er ny hender det stadig at noe grufs fra flaska tetter til dysa delvis og effekten faller betydelig. En del rens/flere timer brenning må til før dette er helt bukt med. Det var i hvert fall sånn på de to siste Omnilitene jeg tok i hus. Ellers enig i at pumpelæret i pumpa de ikke så ut til å være ny! Burde kunne reklameres
  25. Det meste unntatt bre må vel kunne sies så langt 😁
  26. Ja, det var ditt innlegg i Røverkjøp-tråden som leda meg frem til Shape 3. Vurderte Lite 3, men landa på Shape pga ekstra plass i yttertelt.
  27. Ble en liten overnattingstur på Kjerringøy, nord for Bodø, i favorittområdet Sjunkhatten nasjonalpark. Fikk testet ut packraft for første gang. Veldig moro!
  28. Noen tips til hvordan å få bort «gugga» fra det gamle læret helt nederst i pumpa? Vanskelig å få det frem på bilde, men hele nedsiden er dekket av flaket lærmasse om man kan kalle det det. Det er det svarte man ser på det overeksponerte bilde… Det var masse lignende greier i spindelen også, glemte å ta bilde før jeg renset det. Jeg antar at det er dette som har kommet seg hele veien til dysa og smeltet på et vis der inne. Jeg kommer nok til å be fjellsport om en ny en da jeg er usikker på hvor mye av dette jeg klarer å få bort. Men dette kan vel umulig være en brukerfeil? Læret er helt mykt og det er masse flak som har falt av, som antageligvis har gått videre til brenneren…
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.