snooze Skrevet 22. april 2020 Skrevet 22. april 2020 Trenger et tillegg til mitt bamse-underlag. Har kikket på therm-a-rest z-lite sol og ridgerest. I tillegg til Exped flexmat plus. Erfaringer?
+Bjarne H.S. Skrevet 22. april 2020 Skrevet 22. april 2020 Har brukt både z-lite og ridgerest. Z-lite er suverent! Ingen erfaringer med det andre du nevner.
Dortase Skrevet 22. april 2020 Skrevet 22. april 2020 Har også z-lite. Liker at det et kompakt og fleksibelt.
+Marius Engelsen Skrevet 22. april 2020 Skrevet 22. april 2020 (endret) Bruker z-lite kopi. Fungerer bra, praktisk 👍 Exped sin nye har vel litt høyere r-verdi? Sjekk hvilke som har best spesifikasjoner mhht størrelse og ditt bruk, det er sikkert samme ulla. Endret 22. april 2020 av Marius Engelsen
Leif88 Skrevet 22. april 2020 Skrevet 22. april 2020 har også en Z-lite kopi, kjøpt på Sports Outlet for noen år tilbake, syns det er veldig praktisk og bruke, lett og brette til og bruke i camp uttenfor teltet også
Johanks Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 Om det skal brukes i kombi med oppblåsbart sommerstid så vil jeg anbefale Biltema sitt EVA underlag. Kjøpte dette nå for å få ned vekten på "lettpakke" sekken, bamsen blir litt for stor for det bruket. Billig, lett og gir noe isolasjon. Greit nok sliter-underlag til denne bruken!
+Marius Engelsen Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 Johanks skrev (4 timer siden): Om det skal brukes i kombi med oppblåsbart sommerstid så vil jeg anbefale Biltema sitt EVA underlag. Kjøpte dette nå for å få ned vekten på "lettpakke" sekken, bamsen blir litt for stor for det bruket. Billig, lett og gir noe isolasjon. Greit nok sliter-underlag til denne bruken! Har kjent på det i butikken, og det virker som ett underlag som er lett å rive i stykker og tåler lite?
Terka Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 Har Bamse Extreme, Bergans variant av Bamse Extreme, Ridgerest og Z-Lite. Z-lite i halv eller hel lengde er det som blir med når det skal bæres, De to første er med nederst beddingen når det trekkes pulk.
Terka Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 Er lav pris høyt på prioriteringslista og du ønsker et brettbart så har Sport Outlet "Bretti Liggeunderlag til 100 kr. https://sportoutlet.no/product/64138
knaper Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 Fin den! Vet du vekta på den? Billig og lett er også Jysk letteste. 154 gram og 50;-. Holdt i 104 dager på tur i 2019 även om det inte ser mycket ut för världen.
snooze Skrevet 23. april 2020 Forfatter Skrevet 23. april 2020 Takk for tips. Heller mot Z-lite. Liker å kjøpe kvalitet. Det var bare at det Exped underlaget så så digg ut og pakker nesten like lite. 3,8 cm tykt. 1
snooze Skrevet 23. april 2020 Forfatter Skrevet 23. april 2020 Har en Z-lite kopi idag (tror det heter Urberg) , men kvaliteten er lav og holder på å gå i oppløsning.
Diger Jotne Skrevet 23. april 2020 Skrevet 23. april 2020 https://www.varusteleka.com/en/product/bw-folding-sleeping-mat-surplus/1062 Dette tåler iallefall bruken og er tynt. 190x55 utbretta 27,5x38x3,5 cm bretta.
Lars Stenseth Skrevet 24. april 2020 Skrevet 24. april 2020 snooze skrev (17 timer siden): Takk for tips. Heller mot Z-lite. Liker å kjøpe kvalitet. Det var bare at det Exped underlaget så så digg ut og pakker nesten like lite. 3,8 cm tykt. Kjøp begge da vel å test, det du ikke liker sender du i retur!
snooze Skrevet 24. april 2020 Forfatter Skrevet 24. april 2020 Lars Stenseth skrev (5 timer siden): Kjøp begge da vel å test, det du ikke liker sender du i retur! Klarer aldri å sende noe i retur. Da ender jeg opp med begge😁 Det er jo også en løsning. Så degraderes det minst gode til underlag på hytta.🤔
+Espen Ørud Skrevet 24. april 2020 Skrevet 24. april 2020 snooze skrev (6 minutter siden): Klarer aldri å sende noe i retur. Da ender jeg opp med begge😁 Det er jo også en løsning. Så degraderes det minst gode til underlag på hytta.🤔 Og så irritert du deg over at du har kjipere underlag på hytta og så.... 5
Johanks Skrevet 25. april 2020 Skrevet 25. april 2020 Marius Engelsen skrev (På 23.4.2020 den 7.58): Har kjent på det i butikken, og det virker som ett underlag som er lett å rive i stykker og tåler lite? Er vel ikke det med høyest kvalitet nei sikkert, men foran bålet eller under mitt oppblåsbare så fungerer det for meg. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå