Jump to content

noen som kan poste ett bilde av hvor stort hilleberg unna er når det er pakka?


Recommended Posts

Annonse
Posted

Denne youtube videoen bør gi en viss ide: https://www.youtube.com/watch?v=zriSkD7HwR0

Mulig han har det litt løst pakket i posen du ser i starten. Husk også at teltdukene kan du godt pakke i en kompresjonspose (ala det man har til soveposer) og da tar det jo mindre plass. Selv fortrekker jeg å pakke som du ser i videoen, men stengene rullet inn  i duken, da er de godt beskyttet. Fester som regel teltposen da under lokket på ryggsekken, ev. i utenpå og i bunn av ryggsekken.

Posted

Hilleberg har en egen Youtube-kanal der de viser hvordan en setter opp de ulike teltene sine. Så du får en ganske god pekepinn i starten av denne videoen når han pakker det opp, og mot slutten når han pakker det ned:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cU6S7ImYhuI

 

I tillegg så kan du lese på hjemmesidene deres om Unna/Accesories at teltposen er på 58 x 17 cm. Størrelsen i pakket tilstand blir selvfølgelig noe litt annet. Det beste er antakelig at om du stikker innom en butikk der de har teltet inne, så får du sammenliknet litt med alternativene også.

 

Hvorfor Unna forresten? Er selv på utkikk etter et lettere 1-2-mannstelt. Men Unna er vel på mange måter bare Soulo uten fortelt, hvilket gjør det ganske lite trivelig i skikkelig ruskevær (pga noe manglende muligheter for å lage mat inne i teltet). (Ikke testet det selv, så rett meg gjerne om jeg tar feil).

Posted

I tillegg så kan du lese på hjemmesidene deres om Unna/Accesories at teltposen er på 58 x 17 cm. Størrelsen i pakket tilstand blir selvfølgelig noe litt annet. Det beste er antakelig at om du stikker innom en butikk der de har teltet inne, så får du sammenliknet litt med alternativene også.

For dei som driv å samanliknar slike mål, er det verdt å nevne at Hilleberg sine teltposar er romslege. Det er ein god ting, i alle fall når ein står ute i blåst og kaldt regn og prøver å få teltet ned i posen. Enkelte teltprodusentar, i alle fall Helsport, leverer posar som er veldig trange. Det er ein grunn til at dei gjer det, og det er at dei kjem tilsynelatande godt ut når nokon samanliknar storleiken på teltposen i den tru at dette har direkte samanheng med kor stor plass teltet tar i sekken.

Kor mykje plass eit telt tar i sekken, er veldig avhengig av kor tungt det er. Det som kan gjera at enkelte telt avvik frå dette, er stor ulikheit på kor mange stenger og pluggar det er.

  • Like 1
Posted

Nå har jeg ikke Unna selv, men Soulo. Men det er vel bedre muligheter for å lage mat inne i teltet i Unna enn i Soulo. I Soulo er det bedre plass i forteltet, men umulig å lage mat inne i teltet. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy