Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min Easy Fuel er nesten helt tett. Det kommer nesten ikke gass gjennom, og det tar evigheter å koke vann. Lite praktisk. 

 

Primus skriver:

7.1 Hvis kokeapparatet ikke brenner eller brenner med lav effekt, til tross for tilstrekkelig mengde brensel i gassbeholderen, kan munnstykket være tilstoppet.
7.2 Rengjøre munnstykket
Skru reguleringsrattet (2) helt til og skru av gassbeholderen (3).
7.3 Skru av brenneren (4).
7.4 Skru av munnstykket (10) med en 6 mm nøkkel.
7.5 Blås gjennom det lille hullet ytterst for å rengjøre munnstykket. Bruk ikke nåler eller lignende til å gjøre det rent fordi dette kan skade hullet og gjøre gassapparatet farlig i bruk.
7.6 Sett i munnstykket igjen og skru det ordentlig i slik at forbindelsen blir tett. Kople til gassbeholderen igjen ved å følge beskrivelsen under punkt 4. For ekstra sikkerhet kontrolleres sammenføyningen med varmt såpevann. Sammenføyningen er ikke tett nok hvis det oppstår bobler.
7.7 Skru brenneren ordentlig på igjen.

 

 

Jeg kommer ikke lenger enn til pkt 7.3. Hvordan får jeg skrudd av brenneren? Noen med erfaring eller tips?

 

Jeg kjører hjemmefra i dag og drar på tur i morgen, og vil gjerne ha med denne. Det er likevel ingen krise, jeg bruker omnifuelen hvis jeg må. 

 

 

Annonse
Skrevet

Sitter en skrue i bunn på brennern så vidt jeg husker.

Har ikke opplevd tett dyse. Men på noen bokser har jeg opplevd at flammen blir svakere etter en stund og jeg må etterstramme mot ventilen.

Skrevet

Har prøvd å skru opp under, men får den fortsatt ikke løs. Er litt skeptisk til å ta i for hardt også. 

 

Problemet oppstår med ulike bokser og hele tiden. Jeg kan høre at det kommer lite gass. 

Skrevet

Ops, så ikke denne før nå. Takk for tilbudet, i alle fall. Har den med og gjør et nytt forsøk i morgen tidlig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.