Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har sett villmarkslivs test av truger, og alle de gode trugene ligger i en prisklasse 2500 ++. Må man ha så dyre truger for å være tilfreds på tur vinterstid. Noen som har erfaring med billigere truger (... -1500)?

Annonse
Skrevet

Har sett villmarkslivs test av truger, og alle de gode trugene ligger i en prisklasse 2500 ++. Må man ha så dyre truger for å være tilfreds på tur vinterstid. Noen som har erfaring med billigere truger (... -1500)?

Mine truger kostet definitvt mindre enn 2500, men jeg husker ikke helt hvor mye. Mine er tubbs og jeg melde kan melde tilbake om at reimen er litt knotete å feste og umulig med hansker på. Min mann har samme system og han banner ofte om det. Jeg har litt mindre store problemer med det. Men ellers fungerer trugene godt og har også en brems for når det er glatt.

Linda

Skrevet

Hei :smile:

Jeg har googlet mye mtp truger i det siste. Endte opp med å kjøpe billige hyttetruger til dama hos XXL, da de kommer til å bli lite brukt og kun på korte turer. Har sett på disse til meg selv, men vet ikke hvordan kvaliteten er. Noen som har erfaring med disse: http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=33155602

Er ny på forumet, så det er litt å sette seg inn i... Håper linken funker :???:

Skrevet

Kjøpe truger utenfor sesongen .. Kan spare deg opptil 50% .... men "gode" truger koster men de varer svært svært lenge med mindre du ikke springer/går for mye over stein / fjellgrunn.

Mitt første par kjøpte jeg brukt, så ble det senere et nytt par til redusert pris ( solgte de gamle ) så det ble ikke så dyrt.

Kan anbefale truger, gpde staver og god tid i skog og fjell --- behagelig om en ikke har det for travelt !

God tur

  • Liker 1
Skrevet

Truger til en 50 lapp.

6 eller 8 mm kryssfiner skjæres i trugeform, bor hull til reimer gjerne

flere hull for å lette vekta på truga, lim og stift tynne lister

langsgående og tverrgående under truga, og vipps så har man en truge.

Smør mot kladdeføre.

Trugene fungerer utmerket men bråker på skareføre,for å dempe bråket

kan granbar festes under trugene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.