Jump to content

Opplåsbart liggeunderlag mulig ønskes kjøpt


Recommended Posts

Annonse
Får jo noen billige oppblåsbare nye men vet ikke kvalitet og komfort på de. Bruker Exped sine selv men har ikke tenkt å selge noen av de.

http://www.magasinet.no/display.aspx?menuid=322&prodid=8320

http://www.gmax.no/produkt/718946%28BC_7%29/norheim-liggeunderlag-camp-luft-mpumpe/

Takk for tips! Jeg så etter 7-9 cm. liggeunderlag for bruk sommerstid. Sparer jo vekt og penger på å kjøpe dette nå, og heller vente og investere i en Exped downmat når det går mot kaldere tider. Ang Eagle product-underlaget: Er knappe halvkiloen det letteste man får tak i av liggerunderlag som er så tjukt som 7 cm? Jeg finner heller ikke info om mål sammenpakka - noen som veit?

Link to comment
Share on other sites

Som referanse kan du bruke NeoAir som vel er det letteste fullverdige liggeunderlaget. Svært behagelig å ligge på, men bråkete og tynne matrialer. På størrelse med en drikkeflaske sammenpakket.

Dersom du skal dele telt med andre bør du velge NeoAir Trekker. Det bråker mindre og er mer solid.

Link to comment
Share on other sites

Exped har et som ikke er så dyrt hvis vi snakker sommerbruk http://www.sportsnett.no/s/p.aspx?pid=3602&cid=543

Så både på NeoAir og Exped når jeg kjøpte. De er ganske like. Exped er 1cm bredere og 0,5 cm høyere og veier 60 gr mer men har bedre R verdi. Pakkvolum er så og si likt.

Men grunn til at jeg valgte Exped var at det er litt billigere og ikke minst at det ikke knitrer inni underlaget slik NeoAir gjør.

For de som vil ha stort underlag kommer Synmat UL 7 i LW versjon til sommern. Selv greier jeg meg med vanlig om somernh med har Downmat i LW om vinteren.

Link to comment
Share on other sites

kjøp/salg er jo kjekt :)

https://www.fjellforum.no/index.php?app=forums&module=forums&controller=topic&id=28598

* Liggeunderlag: Therm-A-Rest Pro-Lite, selvoppblåsbar. 180x50 cm, 3,5 cm tykkelse. Farge: Oransje. Brukt 5-6 ganger. Ny redusert pris: 400 kr.

Helt ny, uåpnet Therm-a-Rest NeoAir selges.

1200.-

https://www.fjellforum.no/index.php?app=forums&module=forums&controller=topic&id=28577

->her er det sikkert mulig og prute siden ingen har svart på saken :-)

kanskje ikke vits nå som du har kjøpt,men da vet du det til senere :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy