Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har et par store tursekker som har ligget ubrukt noen år. I mellomtiden virker det som det har skjedd noe med materialet på innersiden. Det plast-lignende stoffet har blitt seigt og ekkelt. Noen som har erfart det samme, og har forslag til hvorfor de har blitt sånn? Og evt. om det er noe å gjøre med det?

Annonse
Skrevet

Hei

Seigmann?? 😉  Mange sekker hadde i hvert fall før en coating av polyuretan på innsiden. Jeg har ikke opplevd den bli seig, men med tiden flasser den og skaller av. Så har man en sekk uten "vanntett" coating, emn for så vidt like bra hvis man pakker i vanntett pakksekk eller simpelthen i en søppelpose. 

Men jeg har opplevd en regnjakke - en av de første med PU belegg innvendig bli fullstendig klebrig og sammenklistret. Men den lå altså så også en lengger tid sammenkrøllet i kajakken.

Elgen

Skrevet

De fleste sekker har en eller annen coating på innsiden, som regel av PU. PU kommer i mange kvaliteter og med forskjellige tilsetninger for forskjellige egenskaper, men her er det nok den naturlige nedbrytninger av PU belegget som har fått effekt. 😕

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.