Geir Ralle Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 Atter en gang er det satt i gang leteakjson etter en mann,denne gang etter og ha vært på skøyter på isen Etter min mening er det den rene skjære galskap og bevege seg utpå isen nå,det har vært altfor mildt. La oss håpe dette ender bra også, som med mannen i Østmarka. !! NB!!Gjør oss en tjeneste alle sammen, vær ytterst forsiktig med og bevege dere på isen, dette er IKKE TRYGT! http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1581671.ece http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=142521
t-nielsen Skrevet 26. desember 2006 Skrevet 26. desember 2006 ikke rart sånt skjer når f.eks romerikes blad går ut med sånne artikler på nettsidene deres idag http://www.rb.no/lokale_nyheter/article2487700.ece
Geir Ralle Skrevet 26. desember 2006 Forfatter Skrevet 26. desember 2006 Ja du sier noe ,helt høl i hue dette her. Har han gått gjennom isen er det nok lite og gjøre nå desverre! Utrolig mye tragisk skjer som regel i jule og nyttårshelga.Folk er som oftest ikke flinke nok til og ta sikkerhet på alvor
panda Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Det ser ut som om minst to personer har gått gjennom isen på to forskjellige vann. Dette er svært tragisk. Personen som omkom på Store Sandungen var tidligere OL mester Ivar Formo. Personen som gikk gjennom isen på Øyungen overlevde. Jeg var på sykkeltur i området før i dag og det overrasker meg at noen har våget seg ut på isen slik det er nå. Isen er svært usikker i hele marka. Mange steder er det is i den ene enden av vannet og åpent i den andre. Artikkelen i Romerikes blad siterer Skiforeningen på at det er "stålis" på 150-200 meter og høyere. Det er det rene sludder! I den høyden så jeg vann som ikke hadde is i det hele tatt. Vannet "Store Sandungen" ligger på nesten 400 meter midt inne i marka hvor det er kaldest. Likevel ryker altså isen. Is er skumle greier. Jeg håper ikke folk tar sjansen på å gå utpå hvis de ikke er veldig sikre på det de gjør.
Geir Ralle Skrevet 27. desember 2006 Forfatter Skrevet 27. desember 2006 Mine tanker går til hele hans familie og alle hans venner,dette var skikkelig triste saker NB Til dere alle her ute, legger ved en link man kan sjekke uansett hvor man ferdes på isen i norge. http://www.nve.no/modules/module_109/publisher_view_product.asp?iEntityId=4108
Dag Bladet Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Trist med Ivar Formo, leste nettopp nyheten på vg.no.
paalv Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Der jo ikke høyden over havet som avgjør, med størrelsen på vannet og strømforhold. På Bogstadvannet er det tydeligvis fin skøyteis, det kryr i hvert fall folk der. Store Sandungen er STORT, og fryser alltid sent.
panda Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Høyden over havet betyr en god del for isforholdene ettersom temperaturen er lavere høyere opp. Det er imidlertid ikke den eneste faktoren som betyr noe. Poenget er at skiforeningen ikke burde gå ut og hevde at isen er trygg hvis de ikke har veldig gode indikasjoner på det. Isen var ikke generelt trygg i marka i går. Mange steder ville det vært direkte livsfarlig å våge seg utpå. Det var også en som gikk gjennom isen på Øyungen i går, men det gikk heldigvis bra.
Atomsilda Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Slik som høsten/vinteren har vært nå vil jo isforholdene variere. Spesielt på store vann vil det alltid være områder som har tynnere is enn andre! Vindforhold, sund, strøm ved grunner osv. Bud nr. 1) Aldri ferdes alene under isforhold du ikke er 100% sikker på, 2) Alltid ispigger rundt halsen!! 3) Hold litt avstand mellom dere.
Dag Bladet Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Går sjelden på skøyter sjøl, ispigger høres fornuftig ut. Ka med flyttejakke som brukes i maritime miljø? Vanskeligere å havne under isen?
Atomsilda Skrevet 27. desember 2006 Skrevet 27. desember 2006 Sikkert smart også med en flytejakke. Har man først gått igjennom isen er det svært vanskelig å komme seg opp. Har du ispigger rundt halsen har du en fair sjanse til å dra deg opp på isen, hvis ikke vil du til slutt fryse ihjel i isvannet!
Geir Ralle Skrevet 28. desember 2006 Forfatter Skrevet 28. desember 2006 Nei ,så er det skjedd igjen på nøkkelvann er "far og sønn" gått gjennom isen !! http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1583264.ece
paalv Skrevet 28. desember 2006 Skrevet 28. desember 2006 Nei ,så er det skjedd igjen på nøkkelvann er "far og sønn" gått gjennom isen !! http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1583264.ece Det ante meg, jeg passerte Skullerud 14:45 og da kom både ambulanse og brannvesen med gummibåt på slep. At de tør ...
panda Skrevet 28. desember 2006 Skrevet 28. desember 2006 Jeg er svært overrasket over at skiforeningen etter gårsdagens ulykke GJENTAR oppfordringen om å gå på skøyter på vannene i marka. Nå ser vi hvordan det gikk. Det er IKKE trygt å gå på isen på vannene i marka om dagen. Etter gårsdagens ulykke burde skiforeningen forstått dette og fjernet denne oppfordringen. Heldigvis har oslopolitiet tatt ansvar og oppfordrer nå alle til å holde seg unna vannene.
Geir Ralle Skrevet 28. desember 2006 Forfatter Skrevet 28. desember 2006 Jeg er svært overrasket over at skiforeningen etter gårsdagens ulykke GJENTAR oppfordringen om å gå på skøyter på vannene i marka. Nå ser vi hvordan det gikk. Det er IKKE trygt å gå på isen på vannene i marka om dagen. Etter gårsdagens ulykke burde skiforeningen forstått dette og fjernet denne oppfordringen. Heldigvis har oslopolitiet tatt ansvar og oppfordrer nå alle til å holde seg unna vannene. Helt enig panda Dette er helt utrolig Nå har de jaggu våkna opp gitt! http://www.skiforeningen.no/sf/om_skiforeningen/arkiv/aktuelt_arkiv/marka_aktuelt/vaer_forsiktig_paa_isen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå