Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann.

Jeg har en liten case som jeg lurte på om noen ville hjelpe meg litt med.

Jeg skal gå over Finnmarksvidden fra 4 april og jeg har vært sløv med planleggingen. Jeg bestillte nylig to TOPO kart fra Multicom.no, men ser nå at kartene ikke er sendt fra butikken deres. Jeg går ut ifra at det er pga at de ikke har varen på lager. Jeg kan nå ende opp med og ikke få disse kartene før jeg drar. Jeg har nå lastet ned en pakke med TOPO kart over hele Norge.

 

Jeg lurer på om noen her vet hvilket program jeg bruker for og kunne åpne disse filene og overføre kartene til GPSen. Jeg begynner og bli litt desp så setter pris på alle svar jeg får. Nedlastninger, sider, program, hvordan jeg skal få dem inn på GPSen. Alt er relevant. Jeg har en Garmin etrex 20 om det skulle ha noe og si. 

 

Annonse
Skrevet

Jeg har ikke etrex 20, men den halvgamle røveren 62csx. Så dette kan jo være bare fjas og ikke overførbart til din modell..

 

Men, jeg bruker MapSource til overføring av kart- og vegpunktsdata begge veier:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

Det er lenge siden jeg har gjort dette, men man installerer de kartpakkene man har software for, åpner de i MapSource, merker de kartbladene man vil ha inn på gpsmottaker, kobler til med kabel og fører over.

Skal du ha inn kartdata for hele landet trenger du en minnebrikke på ihvertfall 1GB. Jeg vil anbefale 2GB, da dette er rikelig med lagringsplass, samt at en del, spesielt gamle gpsmottakere, sliter med minnekort over 2GB lagringsplass.

Skrevet

Er ganske greit å installere kart. Jeg bruker Garmin basecamp, under fanen kart står det "installer kart" så velger du bare hva du vil installere. Er usikker på hva du mener med at du har lastet ned kart, men som nevnt over kan du laste ned kart fra frikart, dette er et greie kart å bruke.

 

Skrevet

TS. Hvis jeg ikke husker feil, så følger både Basecamp og MapSource med, når du kjøper norske Topo kart. Jeg bruker det siste og med det programmet på PCen, så kan du gjøre det meste. Også det du etterspør.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.