Gå til innhold
  • Bli medlem

Ulvang sokker - en liten advarsel før dere kjøper


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vedrørende de sokkene som markedsføres under "Ulvang" om dagen til kr 99, så står det på kartongen "allsidig ullsokk med frottesåle"

Dette er ikke sant. Les på baksiden, der står det: "64% Ulvang-ull (hva nå det måtte være), 33% nylon. 2% lycra og 1% akryl"

Ikke ullsokk altså, men et blandingsprodukt. Noe jeg oppdaget da jeg begynte å fryse på beina i går.

Annonse
Skrevet
Er vell på tide at Vegard tar seg entur innom fabrikken igjen =)

Han har vel solgt den?

er jo samme selskap som har både Ullvang, Swix og Bavac jaffal.

Skrevet

Før dere slakter Ulvang:

Som det står på pakken er det sokker med frottesåle. Ullfrotte består ikke av ren ull, men er et blandingsprodukt. Kunststoffene tilsettes bla. for å få et mer slitesterkt plagg. I dag er det helt vanlig å blande ull og kunstfiber. Særlig i sokker er det standard praksis. Ulvang, Lundhags, Dovrefjell, Smartwool og andre har sokker som produseres i blandet kvalitet og det er ikke noe stort problem. For min del passer jeg på at det er mer en 70% ull i mine sokker, i hvert fall for vinterbruk.

Skrevet

Jeg kjøper nå kun sokker på ICA. De er vel ikke 100% ull, men er langt bedre enn alt annet jeg har prøvd. Konlkusjonen min etter å prøvd litt av hvert er man skal velge de minst "tekniske" sokkene. Jeg bruker fremdeles de samme ull-knestrømpene som jeg brukte da jeg var 14 til alpint- nyere ting holder seg ganske enkelt ikke like bra, og gnager mer. Når sant skal sies synes jeg at ull-kvalitet generelt har gått skikkelig nedover - kanskje fordi man har blitt så redd for kløe?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.