All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Jeg fikk akkurat se et bilde av en litt lavere støvel fra Alfa, kanskje i XP 12 høyde? Ellers samme utvendig utformelse som nye Outback 2.0 Xplore, men med en BOA strammer på utsiden, med rykte om "neste år" (vet ikke om dette nå gjelder i år eller 2027). Det er jo akkurat det jeg kunne tenkt meg egentlig. Sier jeg samme dag som jeg fikk nye Outback 2.0 Xplore i hus Sistnevnte virker veldig gode på førsteinntrykket i stua, men jeg er glad jeg satset på en størrelse større! De integrerte gamasjene havner under buksebenene hos meg, derfor blir det nok litt styrete å justere stramheten i snøringen underveis.
- I dag
-
Da var det fullmåne 🌕 og klarvær. Blank is på Sælabonn (Tyrifjorden) gjorde at vi måtte ta turen. Deltaker nummer to – konemor – er ofte med når jeg holder kurs. Hun hjelper til i pausene og viser fram både NNN- og BC-systemene, som hun også bruker selv. MEN (heldigvis denne gangen, og ikke på en stor fellestur langt unna) oppdaget hun at BC-skøyter og NNN-sko ikke er spesielt kompatible 😂 Jeg hadde riktignok med ekstra skøyter, men uten BC-støvler ble det brodder. Flott, blank is uten snø, –7 grader og kraftig vind gjorde dette til en kort, men fin tur og lærerik 😇.
-
En liten syretest i kveld. To kilometer rolig gange i -29°C. Med ullundertøy og julegenser holdt jeg varmen og vel så det.
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
GrendelRaptor8 svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Så så -
Har bare hørt om bussen fra Bismo og opp, men hør med Sota. Lenke til Adkomst Sota
- 1 svar
-
- 1
-
-
Kom «hjem» til hytta etter å ha kjøpt et par Pro (det står Snowline på esken og Chainsen på bruksanvisningen) og seilte over ende på stien. Nysnø på is eller blindhålke, som de sier i nord. Da satt ikke piggene, gitt. Har et par Pro fra før også, men de lå igjen i heimen og med nattens snøfall over Krokskogens ofte isbelagte grunn er det en ren nødvendighet med slike brodder. Har veldig god erfaring med dem fra før, men av og til kan det glippe.
-
BendikIv begynte å følge Hvor kjøpe randonee utstyr?
-
Blir kanskje litt langt å kjøre, men bor man i Oslo er Jesting Sport på Alnabru stedet å dra. By far den beste skisjappa jeg har vært borti. Kjempedyktige folk og jeg har fått veldig god service der. De har sjelden salg, men har i alle fall tidligere pleid å ha en veldig god allroundpakke til en ok pris (hvis det er det du er ute etter).
-
Jeg glemte å følge opp denne. Jeg kjøpte jakka før jul, da jeg fikk en gunstig rabattkode som funka på allerede nedsatte varer. Etter en romjul med varmegrader og regn, er det endelig blitt vinter og -23°C her hjemme. Har brukt den på min fjøsrunde på kvelden, en kort skitur og skal straks gå på juletrefest. Varmemessig kjennes den veldig lik ME Vega. Tror det skal godt gjøres å fryse i den jakka.
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
ingen87 svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Hva vet du om drømmene våre? 🫣- 9 svar
-
- 1
-
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
GrendelRaptor8 svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Fantastisk flott episode av Der ingen... med Barstad. Utrolig artig. Jeg er så sær at jeg fant ingenting å irritere meg over bare. Bare flott underholdning av en mann som har gjort det de fleste ikke får gjort: levd ut drømmene sine 100% -
Reitan begynte å følge Buss til Sota sæter
-
Jeg planlegger å gå Massiv i sommer, med oppstart på Sota Sæter. Jeg vet det er mulig å ta buss fra Oslo til Bismo, og bestillingsbuss eller taxi derifra, men har hørt at det av og til på sommeren settes opp buss som kan ta meg hele veien, noen som kjenner til det?
- I går
-
Når "Fagmannen" blamerar seg med å anbefale rovdyr som tiltak mot skrantesjuke seiar det det meste om fagnivået.
- 167 svar
-
- 1
-
-
solovandrer begynte å følge Massiv-ruten m/ hund
-
Jeg går ikke med hund selv, så skal ikke gi noen direkte råd på akkurat det, men jeg har møtt flere turfølger med hund langs MASSIV. Så blir det vel sånn at det er den meste slitne og sårbeinte som setter tempo, om det så er hund eller menneske 😊 Hvis du er i tvil om taulag og logistikk ifm kryssing av Fannaråkbreen, så kan du evt. omgå hele greia ved å gå Vetle Utladalen istedenfor (merket sti mellom Skogadalsbøen og Sognefjellshytta som er grei å følge). Snø- og vannmengder varierer jo litt fra år til år, men noen av områdene kan ha mye snø. Har også vært borti elvekrysninger på MASSIV hvor du går til knes eller litt over, i til dels stri strøm, men det er sjelden. Men støtter forslaget om å kunne ha mulighet til å hjelpe til med en sele om behovet skulle dukke opp. Noen områder har dog mye stein og ur. Jeg ser mange hunder klare dette helt fint, men at det kanskje krever litt mer tid noen ganger. Etappen mellom Sota og Nørdstedalseter (første eller siste etappe, avhengig av hvilken vei du går) er en av de med særlig mye ur, bl.a. veldig grov ur (kampesteiner) langs Illvatnet - treigt og kjipt når det er vått. Vær også oppmerksom på at denne etappen er harderde og mer tidkrevende enn man skulle tro utifra antall km - er mange som blir overasket av den. Mye ur/stein opp/ned Bjordalsbu også. Og rundt Kongshelleren.
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
zimwalker svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Enig. Har i perioder satt 2000 dager ute på opptak i T-We boksen til Telenor, og så sett noen episoder i slengen. Om det er T-We boksen sin feil, eller Naturkanalen- vet jeg ikke, men for hvert opptak som ble gjort så endte jeg opp med mer enn selve "2000 dager" episoden. Gjerne en halv episode av et annet program, og så egenreklame i mellom osv. Det ble mye spoling da så jeg ble fort lei og fulgte derfor bare med i korte perioder. All ropingen til hundene kunne den som redigerer for Barstad ha redusert, trenger ikke vise alt må vite. Men han snakker og roper (eller "kauker", som det heter på trøndersk) nå til hundene sine som små mennesker, noe som vel forsterkes av (vil jeg tro) at han er alene på tur og det kan gå tid i mellom hver gang han treffer folk. Er vel noen ekspedisjoner/overvintringer som gjennom historien har blitt avbrutt av at savnet av sosial kontakt ble for sterkt vil jeg tro. Selv tar jeg meg selv i å snakke høyt til meg selv om det er en stund siden jeg har møtt folk på tur, Som et klapp på skuldra til meg selv osv. Som en liten digresjon til det. Da jeg var yngre - og spesielt når jeg hadde det travelt, kunne jeg lett la meg irritere over eldre mennesker som brukte lang tid i kassa på butikken. Men etterhvert innså jeg at det ofte var snakk om ensomme mennesker som kun fikk den korte praten i kassa i løpet av en dag, og at det jo kunne ha vært min egen bestemor som stod der. Så da ble jeg nok litt mer tålmodig og overbærende for slikt. Vel, vi er alle forskjellig, noen kan være lengre alene enn andre, men det er noe i det..... som jeg nå kom til å tenke på fordi jeg nylig leste om en som ikke handler for hele uka når han kan, men heller tar den daglige turen til butikken - nettopp for den korte men for han viktige sosiale kontakten: https://www.bt.no/btmagasinet/i/k0WE5L/ensomhet-trygve-skjulte-lenge-hvordan-han-egentlig-har-det Så vel, det er jo forståelig at Barstad prater til og med hundene sine som "små mennesker". For eksempel når han han sier ting som "Nå må dere være rolig, for nå skal pappa filme litt". (Dog litt betryggende da at ingen av valpene som kom i høst ligner på han! Eller gjør de det?).- 9 svar
-
- 2
-
-
-
Trollunge begynte å følge Hvor kjøpe randonee utstyr?
-
Hei! Trenger tips til et sted der man kan kjøpe og få god hjelp og råd til randoneeutsyr i tønsberg/ sandefjord/ Drammens-område:)
-
Pga dekning, så popper nyttårsaften ved Ulevann opp. Landa på Svarvestolen i dag, første nyttårsdag. Ved nordenden av Glitre. Litt tøft for fotan med skogsveier og frossen mark...og godt over 20 på ryggen. Lærer aldri...men Trim for Eldre. Aktiv skøyting på isen...var jevnt over 20 cm tykkelse. Riktig godt nytt år!
- 2 svar
-
- 6
-
-
Memento mori begynte å følge Hvor har du vært på tur i dag 2026
-
Nytt år - nye muligheter 🥳, eller er det egentlig det🤪. - Nok en skøytetur. Snøen har ikke kommet enda! Sol i pausa🤩 Da ble det 2 skøyteturer i dag. Det har blåst opptil 15 m/s i natt. Og rundt null grader. Så isen er i endring og det er meldt snø. Da. Gjelder det å finne ut hvor vi kan gå! Når snøen kommer går vi blindt. Konemor på del 1. V stil på skøyter anbefales ikke i overis! Startet sesongen med et magaplask 🥶. Knebeskyttere, albumebeskyttere og hjelm hjelper 😇.
- 2 svar
-
- 6
-
-
Enda et kapittel i Shackleton-historien. Jeg likte spesielt godt dette sitatet: "This is an old-fashioned version of a flat-pack house. They would've been brought down from Norway on ships and then assembled on the island." Så «flat-pack»-systemet var i bruk av nordmenn lenge før noen hørte om IKEA. https://www.bbc.com/news/articles/cm212zexpypo
-
Takk for svar. Har også kommet til konklusjonen om at dette må være robust nok for oss. Gleder meg til å teste det til våren. Slik jeg ser det etter å ha kjent litt på stoffet så tenker jeg stengene er godt dimensjonert ift dukstyrken. Usikker på om det vil ha noe for seg med doble stenger, ville kanskje ha økt stangdiameteren istedet. Flott. Til tross for sponsingen får jeg et godt inntrykk av teltet. Deres bruk av det i filmen er veldig likt vår tiltenkt bruk. Gleder meg til å teste det til våren. Dersom tråden lever enda kan jeg legge inn en anmeldelse.
- 4 svar
-
- 2
-
-
ingen87 begynte å følge Barstad i " Der ingen skulle tru..."
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
ingen87 svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Fin episode, men synes det ble voldsomt fokus på hygiene. I nesten alle sekvenser ble det gjort et poeng av hvor lenge siden han hadde dusjet. Greit nok å få det med, men synes det er mer spennende å høre om vinterstormer og matmangel.- 9 svar
-
- 1
-
-
sneakyowl begynte å følge Barstad i " Der ingen skulle tru..."
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
sneakyowl svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Hvis man binge-watcher en del av 2000 dager ute på Naturkanal1 blir man litt ør i hodet av både all reklamen for kanalen som det er mer av enn faktisk serie, og all ropingen til hundene 😅 Sånn sett var NRK-innslaget et litt friskere pust- 9 svar
-
- 1
-
-
Post bilde av din brenner i bruk
fjellrypa svarte på Kristoffer Sandnes sitt emne i Primus og kokesystem
Joda, det er Toms brenner. Lett og fin og det jeg liker godt: sidemating.- 292 svar
-
- 1
-
-
Hei. Kjerringa kjøpte et Sony rx100 vll hun er strålende fornøyd med. Ta en kikk på det 👍 https://www.stjordalfoto.no/products/sony-cybershot-rx100-vii
- Siste uke
-
Barstad i " Der ingen skulle tru..."
zimwalker svarte på Myriameter sitt emne i Bøker - media - foredrag
Har endelig fått med meg hva hundene hans heter, det er: BAK GÅ BAK TI STILL LÆGG DÆ NED LIGG I RO ....men de har det nå godt i lag ser det ut til, han og hundene ,.- 9 svar
-
- 2
-