Dortase Skrevet 21. desember 2020 Skrevet 21. desember 2020 Hei Jeg har en Jerven Orginal fjelldukk som har fått endel hull etter glør fra bålet. Hvordan fikse dette enkelt? Gorillatape. Eller finnes det noe bedre?
tubbs Skrevet 21. desember 2020 Skrevet 21. desember 2020 Vil driste meg til å si Jerven sine lappesaker Selges av Jerven, Fjellsport, Skitt Jakt og sikkert mange forhandlere av Jerven produkter 1
Larix Skrevet 21. desember 2020 Skrevet 21. desember 2020 Forslaget til @tubbs, alternativt et tynt strøk med Aquasure/Stormsure e.l., hvis det er relativt små hull.
Aslak Smeland Skrevet 31. desember 2020 Skrevet 31. desember 2020 On 12/21/2020 at 11:39 AM, Dortase said: Hei Jeg har en Jerven Orginal fjelldukk som har fått endel hull etter glør fra bålet. Hvordan fikse dette enkelt? Gorillatape. Eller finnes det noe bedre? Det fikser du lett med de orginale lappesakene. Bare følg instruksjonene. Funker som bare det, har lappet både Jerven telt og duk
Skogens Stønn Skrevet 31. desember 2020 Skrevet 31. desember 2020 (endret) Dortase skrev (På 21.12.2020 den 11.39): Hei Jeg har en Jerven Orginal fjelldukk som har fått endel hull etter glør fra bålet. Hvordan fikse dette enkelt? Gorillatape. Eller finnes det noe bedre? Personlig ville jeg prøvd Stormsure lim Det er vannfast lim, sterkt og fleksibelt. En gang reparerte jeg til og med belgen på en vaskemaskin med dette. Det var en lighter som hadde lagt seg i folden i belgen og eksploderte på kokvask med et smell (ikke tatt fyr da, men den eksploderte pga høyt trykk i gassen). Det ble en skikkelig rift som forhandleren sa at ikke var reparerbart fordi intet lim beit seg fast i disse belgene som skulle tåle vann med høy temperatur. Stormsure virket, og jeg brukte vaskemaskinen i flere år etter dette. Og det var ikke fordi det begynte å lekke igjen at vi skaffet ny vaskemaskin. Fiksen var fremdeles fin. Endret 31. desember 2020 av Skogens Stønn
+Marius Engelsen Skrevet 31. desember 2020 Skrevet 31. desember 2020 Tear aid teip har reddet skalljakker, dunjakker, regntøy og vanntette pakkposer her i huset Spesifikt var pakkposen en Exped schnozzle bag, og denne er i sikiconbehandlet nylon. At det sitter godt på den enda er ett mysterium.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå