Hyperborea Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Hei! Noen som så Ut i Naturen i går? Kjempetøff jente! Lurer på om noen her vet litt mer om hengkøya hun brukte når hun sov ute? Noen som har erfaring med slike? Og evt. vet hvor man kan få tak i sånne?
Tor Magnus Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Hei! Noen som så Ut i Naturen i går? Kjempetøff jente! Lurer på om noen her vet litt mer om hengkøya hun brukte når hun sov ute? Noen som har erfaring med slike? Og evt. vet hvor man kan få tak i sånne? Sjekk http://www.hammockforums.net/ for masse informasjon av alle mulige hammocks. (Har ikke sett gårsdagens episode, men jeg regner med at det er av den typen som er mest omtalt på hammockforums.) EDIT: Ser ut for meg som om det var en Grand Trunk http://store.grandtrunkgoods.com/hammocks/single-parachute-nylon-hammock-50 EDIT2: Tarp'en er en Eno tarp, så det er meget mulig at hammocken er denne: http://www.eaglesnestoutfittersinc.com/double-nest-hammock.html
Hege P. Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Man trenger ikke spesialutstyr for dette. Ei vanlig, god hengekøye og en passe stor "Tarp" eller vanlig presenning, og man er klar for tur.
Jan Erik Hansen Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Er du ute etter akkurat den typen du har sett i programmet, finner du mer om denne på bloggen til Elise. http://elisetheoline.blogspot.com/2012/01/wwwfeltreirno.html Hun skriver Les mer om hengekøya på www.feltreir.no Kjøp via meg og få 10% avslag Men naturen får du ikke med på kjøpet. Den vil jeg fortsatt ha ut bakdøra
Tor Magnus Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Selv har jeg en Hennessy hammock http://www.hennessyhammock.com, men hadde jeg gjort kjøpet på nytt med mer erfaring hadde jeg kjøpt en Warbonnet http://www.warbonnetoutdoors.com/. Det er mange fine (og bedre) tarps der ute. Igjen er det verdt å sjekke hammockforums.
Phaser Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Feltreir.no har ikke den dunsekken som jo virket som en god ide. Noen som veit hvem som leverer slikt?
Tor Magnus Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 På engelsk kalles det en "under quilt". Den hun bruker er denne http://eaglesnestoutfittersinc.com/ember.html. Samme merke som tarpen og hengekøya. Her er noen andre som selger under quilts: http://arrowheadequipment.webs.com http://www.jacksrbetter.com http://www.warbonnetoutdoors.com http://tewaunderquilts.webs.com/ http://www.hammockgear.com Typisk bruker man heller ikke sovepose i en hammock men heller en "top quilt" ettersom man har en under quilt under som holder på varmen og isolasjonen blir komprimert under og på sidene i en hengekøye.
Gemajohn Skrevet 25. januar 2012 Skrevet 25. januar 2012 Ukhammocks.com selger både warbonnet hengekøyer og dunsokk til å ha utenpå. Har handlet der et par ganger og har fått varene fort levert. Som andre råder til her: sjekk hammockforums.net for mer info.
Peija Skrevet 8. mai 2014 Skrevet 8. mai 2014 www.dream-hammock.com. Ser ut som om du får selv velge "specs"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå