Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

"Norge på langs" er for ambisiøst for meg. Derfor tok jeg heller turen til Narvik i sommer, og gikk "NORGE PÅ TVERS", fra Riksgrensen til nærmeste fjordarm (Rombaksbotn). Det burde kanskje opprettes en klubb for slike "prestasjoner"?

post-3356-133474497528_thumb.gif

Annonse
Skrevet

I så fall fortjener jeg også medlemskap. Om mulig var jeg enda latere enn deg, og gikk fra Hellemobotn til riksgrensen. Målte ca. 6,2 km i luftlinje på kartet. Bildebevis vedlagt.

post-70-133474497699_thumb.jpg

Skrevet

Gratulerer! Snart har jo "alle" gått Norge på langs, så det er på tide å få høyre litt meir om gode "på tvers" ruter. Kanskje fins det fleire gode tips der ute til ein snartur over kongeriket? 8)

Skrevet

Dette konseptet er festlig! Dette liker jeg!

Det er så mange som skal gjøre alt raskest, lengst og høyest (inkl. meg selv..).

Det må utvikles!

Er det mer å gjøre, etter at jeg har fullført Hellemobotn (eller Finmark)? Senest, kortest, lavest...

F.eks. bestige Norges laveste fjell? Hva er definisjonen av "fjell"?

Forresten, lengst tid gjennom Norge er vel litt drøyt...

Hva med en bevegelse som "slow-food"-bevegelsen? Opplevelser i stedet for prestasjoner, men allikevel ha et rekordmål?

Håkon

Skrevet

Innerst i Sognefjorden til svenskegrensen måtte jo være en mere real tur og ikke bare en vits. Mulighet for å få med noen høydemetre opp og ned på den ruten.

Norges laveste kommunetopp er toppen av øya Eime i Kvitsøy kommune. Klatringen er ikke allverdens men man er avhengig av privat båtskyss og flatt vann, så det er ikke hver dag det er kurant å komme til topps.

Den sloweste fooden jeg har spist er vel å bruke absolutt hele togturen fra Brummunddal til Sjo for å spise 2 brødskiver av matpakka, på vei til påsketur. Jeg var så treig til å spise den gangen.

Skrevet

Manndomsprøven utført!

På torsdag gikk jeg HELE den lange vegen mellom Riksgränsen i Sverige, via den nydelige Rallarvegen ned til Rombaksbotn, og altså havet.

Så nå har jeg gått tvers gjennom hele Norge!

Kjempeprestasjon, 14 kilometer i nedoverbakke.

Turen er nydelig, gikk på den gamle Rallavegen, anleggsvegen som ble laget rett før århundreskiftet i forbindelse med byggingen av Ofotbanen.

Kan absolutt anbefales.

Men jeg er litt lei meg for at jeg ikke rakk å gå den VIRKELIGE manndomsprøven; fra Svenskegrensen til Hellemobotn, også tvers gjennom hele Norge, hele 6 kilometer....

Skrevet
14 km Norge på tvers når du kan gå det på 6,270 km ??

Det blir da like feil som å si at du har gått Norge på langs etter 2518km x 6,270km / 14km = 1127 km.

Dersom du skjønner. Altså.

"evene" bør ta turen til Hellemobotn ellers er ikkje den T-skjorta mye verd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.