Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet
7 timer siden, Mareng skrev:

Låner tråden litt, hvis det er greit.

Hvordan kan jeg gå fram for å rense denne stillebrenneren innvendig?

Det går ikke an å bøye en q-tips og vaske med, for den kommer knapt innenfor kanten på senterhullet. Det går kun an å demontere ytteringen med en tang, men selve brennerhodet kan ikke åpnes.

Den fungerer aldeles utemerket, men jeg har lyst å vaske ut evt. sot innvendig som kan ha bygget seg opp etter 10 års bruk. Siden jeg er så godt i gang.C64F47D1-13A5-4A29-AE95-34819C98CA2F.thumb.jpeg.7d970c029d3d0f520884c5fa5e30334e.jpeg9F1CD804-D89E-471C-97A1-18EF560F6F2E.thumb.jpeg.5e30315bf7fe2e834ba8370fb6ccee66.jpeg

Trenger en såpeblanding som løser opp sot så godt at det bare kan skylles ut fra innsiden.

 

sot+vann=Lut? Har aldri testet det på dette, så bare en løs tanke :P 

Men citrus-spray syns jeg er effektivt, spray inni i flere omganger og blås rent med trykklyft. Om du ikke har dette kan du legge det i diesel-bad over natta feks og blåse rent. 

Skrevet
4 timer siden, Johanks skrev:

sot+vann=Lut? Har aldri testet det på dette, så bare en løs tanke :P 

Men citrus-spray syns jeg er effektivt, spray inni i flere omganger og blås rent med trykklyft. Om du ikke har dette kan du legge det i diesel-bad over natta feks og blåse rent. 

Trykkluft var ikke dumt, jeg har sitrus spray.

Men du fikk meg til å tenke på høytrykkspyleren i garasjen. Da blir det kort proses :) 

Skrevet
3 timer siden, Mareng skrev:

Men du fikk meg til å tenke på høytrykkspyleren i garasjen. Da blir det kort proses :) 

Du bør ikke bruke høytrykksspyler, det brennerhode du har er ganske stort, og treffer du riktig med strålen, popper lokket av pga trykket som bygger seg opp innvendig. Da er nok tipsene lenger opp bedre.

  • 2 år senere...
Skrevet

Hei, fant du løsningen på problemet? Jeg har lignende problem med min omnilite ti, har også hatt den et par år uten problemer tidligere, har renset med sitrus, blåst den ren, demontert alt og byttet til ny dyse, kjøpt ny silencer og finner ikke ut av problemet. 

received_815325415617094.jpeg

received_522632345315338.jpeg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.