Jump to content

Bergans Wiglo 4


Guest Turlyst

Recommended Posts

Guest Turlyst
Posted

Noen ikke turvante bekjente skal på telttur med 3 barn, dvs. 2 voksne og 3 barn. Er Bergans Wiglo 4 stort nok? De vil gjerne ha litt armslag. De skal ikke gå noe særlig lenger enn 1-2 timer fra bilen.

Andre forslag til telt, ev.lavo.

Annonse
Guest Turlyst
Posted

De vurderte 6-10, men da var jeg rimelig klar i min tale. Ei ikke turvant jente med 8.7 kg telt på ryggen........

Finnes det andre alternativer som ikke koster en formue? Jeg tror de liker Wiglo-konseptet.

Posted

Jeg har kjøpt vigloen til vår familes turbruk. Jeg har ikke test enda, men planen er 3 småbarn og to voksene. Mine beregninger mener det blir perfekt. Håper å få test i løp av få uker nå som våren er i annmasj så kan gi tilbakemelding da.

Har varanger camp 8-10 også, men syntes det blir vel stort og tungvindt å sette opp. Lavuo blir heller ikke tett mot mygg uten ekstautstyr og det er viktig for oss. Den blir også litt lite lune på kjølige netter, men har jo best plass inne.

Vigloen har 3 utganger så det tenkter jeg er genialt med mange barn.

Posted

Vi har selv Wiglo, to voksne og to barn. Spørs vel på hvor gamle (lange) barna som skal være med er. Vi kunne nok fått plass til flere barn, om de hadde ligget en annen retning enn oss voksne. Vi har funnet ut at det går akkurat 4 exped lw underlag i bunnen av teltet, og om barna ligger på langs kan en presse inn flere:)

  • 3 weeks later...
Posted

Da har vi brukt påsken til å teste wiglo`en og må si jeg er svært fornøyd. Det er veldig lett å sette opp. Kanskje ikke fullt så lett som mitt tuneltelt, men i forhold til en lavvo eller feks svalbard serien er det ekstremt lett. Vi var to voksene, to gutter på 3 år og 2 settere og hadde danseplass. Gode luftemuligheter, gode innganger og god takhøyde. Likte spesielt godt den store hovedinngangen. 

post-1265-0-56245900-1428209012_thumb.jp

 

post-1265-0-95427900-1428209046_thumb.jp

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy