kardam Skrevet 11. september 2008 Skrevet 11. september 2008 Avsporing til tråden Nve`s trekantbu på knausen på austre memurubre, er det liv i den fortsatt? Til venstre rett utenfor bildet til "500fjell"
500fjell Skrevet 12. september 2008 Skrevet 12. september 2008 Den ligger der fortsatt, men er låst med NVE sin egen nøkkel. Men i bakgrunnen på mitt bilde ligger bare Veobrean.
Nils Skrevet 12. september 2008 Skrevet 12. september 2008 Da tar jeg friheten til å slenge ut en til jeg, selv om jeg har en ute som ikke er løst enda. Kanskje enklere denne? https://www.fjellforum.no/oldLinkConverter.php?oldAttach=14377 Prøver meg heller på denne jeg Mayhassen: Tipper du står i østflanken på Tverrådalskyrkja og ser opp mot sørtoppen? Har jeg klart å sette deg fast Nils?? (har vært et mål i lengre tid, og dette er blitt valgt ut med omhu, det har vært verdt å holde tilbake rapporter kun av den grunn for at du ikke skulle vite hva jeg har vært på ) Ja, det har du (foreløpig! ). Hvis det er en 2k'er vi ser i ditt bilde på s.130, så lurer jeg litt må jeg si. Er det en lavere knaus, så er jo valgmulighetene så grenseløst mange at det egentlig er håpløst. Tror det blir vanskelig uten et bittelite hint, men kan jo være at noen andre tilfeldigvis kjenner igjen det... (Neida, jeg har ikke gitt opp!) Nesten litt søtt egentlig at du holder igjen rapporter av den grunn.
Mayhassen Skrevet 12. september 2008 Skrevet 12. september 2008 Det er bra du ikke har gitt opp Nils! Ikke gi opp på siste heller når jeg sier at du ikke har helt rett her heller gitt edit: Et lite hint: En mld tikket inn på tlf min i dag fra en person som ikke lurte på om bildet mitt kunne være Nordre Trollsteinhøe, nei var svaret..
Mayhassen Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Kremt, du har rett Nils, var sikker på at jeg hadde lurt inn et bilde av hovedtoppen jeg, men det må jo være sørtoppen Hail to thy! Slenger inn en ny jeg da, en enkel en som ikke skjuler mye av denne flotte tinden
Nils Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Kremt, du har rett Nils, var sikker på at jeg hadde lurt inn et bilde av hovedtoppen jeg, men det må jo være sørtoppen Hail to thy! Og jeg som satt hele helgen for å finne ut hvilken topp det da kunne være... Neida, ut fra solretning og snøfonna der oppe, og sammenlignet med et bilde jeg fant på nettet, kunne jeg ikke skjønne annet enn at det nesten måtte være den allikevel. Så du skrev at jeg ikke hadde helt rett da jeg svarte på den, og tolket det som at jeg var veldig nær. At det var hovedtoppen fikk jeg ikke til å rime. Godt du kom til samme resultat du også. Dog lurer jeg fortsatt fælt på ditt bilde på s.130. Er det virkelig en 2k-topp vi ser?
Mayhassen Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Har jeg sagt noe om høyden Nils? Tror du jeg kun er på topper over 2k eller? og jeg sier ikke at den ikke er over 2k heller altså, kan godt være det..
Bjørn-Even Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 kan det være st. austabottind, nå gjetter jeg bare, men det ligner litt på de bildene jeg har sett av det bratte partiet etter v1. ?
askogvoll Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Jeg kommer med en mye lettere enn hva Mayhassen har kommet opp med.. Hvor er jeg nå montro?
Busken Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Askogvoll sin: svaene opp til Hettpiggen fra øst?
500fjell Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Kremt, du har rett Nils, var sikker på at jeg hadde lurt inn et bilde av hovedtoppen jeg, men det må jo være sørtoppen Hail to thy! Slenger inn en ny jeg da, en enkel en som ikke skjuler mye av denne flotte tinden Skardstind?
askogvoll Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Det er nok helt rett Busken. Sikkert en plass mange kjenner seg igjen fordi at jeg regner med at mange har hatt litt puls før de har begitt seg på disse svaene.. Alex
Nils Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Har jeg sagt noe om høyden Nils? Tror du jeg kun er på topper over 2k eller? og jeg sier ikke at den ikke er over 2k heller altså, kan godt være det.. Neida, jeg vet du ikke bare går på 2000 metere og at du ikke har sagt noe om at det er en 2k. Jeg ville bare se om jeg kunne sile ut en del topper og få et hint eller to fra deg, men den gang ei.
Mayhassen Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 Skardstind? nope, du er for langt nord
Lars M Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 askogvoll & Busken Bytter I ikke lidt rundt på verdenshjørnerne? Østsiden af Hettpiggen er ikke sva. Østsiden er lodret væg eller lidt overhængende. Derimod er vestsiden sva.
Busken Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 askogvoll & Busken Bytter I ikke lidt rundt på verdenshjørnerne? Østsiden af Hettpiggen er ikke sva. Østsiden er lodret væg eller lidt overhængende. Derimod er vestsiden sva. Skjønner hva du mener. Med øst mente jeg at den ligger på den siden av Hettpiggen som ikke vender mot Vesttoppen. Jeg tenkte altså i lengderetningen. Mulig det er mer riktig å kalle i vestflanken rett nord for Hettpiggen.
Nils Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Slenger inn en ny jeg da, en enkel en som ikke skjuler mye av denne flotte tinden https://www.fjellforum.no/oldLinkConverter.php?oldAttach=14398 På din siste var også min første tanke (som ”500fjell”) at dette kunne være Skardstind, men i det området vet jeg du har vært under helt andre forhold (selvfølgelig kan du ha tatt en tur til dit, men… ). Derfor gjetter jeg heller på at vi ser Stølsnostind fra vest, fra skaret vestafor denne? En mer uvanlig vinkel å se den fra, forresten, men det forundrer meg ikke om du har tatt den noe mer originale ruten opp via vestryggen…
Mayhassen Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Det er riktig det veit du, Nils, men jeg mistenker at du har litt inside info fra muligens Morten om denne turen? Det var en kul vei opp til en meget staselig topp! Hammer nr to som er klatring på 3-4 i noen meter.
Nils Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Å nei du, det var uten inside info dette. Morten har ikke røpet noe om denne turen til meg. Jeg tenkte først og fremst på hvor kan Mayhassen har vært i det siste, som jeg ikke har sett at han har vært til nå… At Stølsnostind fra vest er preget av noen hammere visste jeg, noe dette bildet fra ”eaa”, som er tattt fra østryggen opp til Gjertvasstind, viser: https://www.fjellforum.no/oldLinkConverter.php?oldAttach=1254
Mayhassen Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Ja, men da var det bra Nils, som vanlig! En tøff variant å gå runden rundt til Falketind, tok også pionerruta ned, en artig og uorginal tur rett og slett
Mayhassen Skrevet 18. september 2008 Skrevet 18. september 2008 Noen hint Busken? Er dette i Jotunheimen?
Mayhassen Skrevet 18. september 2008 Skrevet 18. september 2008 Hmm, kan ikke si at jeg kjenner igjen dette altså.., vet du om jeg har vært her? kjedelig å sitte å lure hvis det ikke er tilfelle..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå