Tony Skrevet 26. februar 2012 Skrevet 26. februar 2012 Hei I annledning min 40 års dag neste år så har jeg tenkt å innvilge meg en 10 dagers fisketur til et eller annet sted i Norge eller Nord Sverige.. Ett must at det er gode fiskevann (ørret/røye).. Jeg er kun en hobbyfisker (ikke fluefisker) men er vant med friluftsliv året rundt.. Så det jeg trenger er gode turtips da jeg vil at den turen skal være ekstra bra:) Dvs flott natur og gode fiskevann.. Hva det koster er egentlig underordnet (innen rimelighetens grenser da..) Jeg har tenkt litt på Sarek og områdene rundt der, men det kan like gjerne være i Norge.. Er kjempetakknemlig for alle tips:))
Trango Skrevet 26. februar 2012 Skrevet 26. februar 2012 Sarek er vannvittig flott men ikke stedet for å fiske. Klippet fra friluftsliv.no: "Sarek ble vernet allerede i 1909, og vernebestemmelsene for nasjonalparken er svært strenge. All flora og fauna er fredet, men det er lov å samle ved til kaffebålet. Jakt eller andre forstyrrelser av dyrelivet er forbudt, og det er ikke lov å ha med hund inn i området. Det er heller ikke lov å fiske innenfor parkens grenser eller ferdes med båt eller kano på vassdragene." Vernebestemmelsene i svenske nasjonalparker er adskillig strengere enn i Norge. Mer på linje med de strengest regulerte naturreservatene her hjemme.
Tony Skrevet 26. februar 2012 Forfatter Skrevet 26. februar 2012 Ok. Det var jeg ikke klar over Da blir det ikke Sarek... Takk
Trango Skrevet 26. februar 2012 Skrevet 26. februar 2012 Jeg tror reglene er strengest i Sarek. Mulig det er åpent for fiske i de nærliggende nasjonalparkene. Et kjapt nettsøk kan sikkert gi svar på det.
Lofoten Skrevet 26. februar 2012 Skrevet 26. februar 2012 Øvre Pasvik er jo et veldig flott område, spesielt om du drar med kano innover. Men der er det for det meste hvit fisk
Gjest Pikachu Skrevet 26. februar 2012 Skrevet 26. februar 2012 Lappan feske garantert som fan me garn i Sarek! Man sku ikkje tru at Sarek tar skade av at du drar opp nån steikerøye der...
Veidemannsblod Skrevet 1. mars 2012 Skrevet 1. mars 2012 Fjellområdene rundt og innover Kvænangsbotn i nord-Troms. Undervurdert og fantastisk område for vannfiske og elvefiske. Gode muligheter for stor ørret og stor røye.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå