Jump to content

Recommended Posts

Annonse
Posted
Søker en tørrdrakt for havkajakk paddling,

min kroppshøyde er 1,65m

Siden denne ikke ligger under kjøp og salg så kan den kanskje tolkes som ønske om råd?

Brukbare kajakker koster fra under ti til over tredve tusen og en tørrdrakt koster fra noen få tusen til over ti. Noen bare kosepadler litt og andre planlegger lange ekspedisjoner. Viktig å vite hva slags ambisjoner man har og hvor sikker man er på at dette er noe man vil fortsette med i fremtiden.

Man bør ha en mening om hva man først og fremst skal bruke den til. Dagsturer, overnattingsturer, innaskjærs eller utaskjærs, i bølger eller bare på rolig vann. Ellers har personvekten mye å si når man skal kjøpe en kajakk.

  • 3 months later...
Posted

Hei,

dersom du skal bruke kajakken til variert padling har jeg gode erfaringer med Prijon Seayak. Den er stabil og tar bølger godt, men er ikke av de aller raskeste. Veldig fin sittekomfort og gode justeringsmuligheter, noe som selvsagt er svært viktig dersom du skal sitte oppi i noen timer - og ikke minst skal få lyst til å ta en kjapp tur.

Men det er med kajakker som med klær; de skal PASSE til personen som skal bruke dem. Prøv flest mulig kajakker i en intensiv periode slik at du har forrige tur friskt i minne. Du kjenner det nesten instinktivt dersom du trives i en kajakk.

Lykke til, padling er utrolig gøy!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy