Jump to content

Lett ekstra liggeunderlag


Recommended Posts

Er det noen som har tips til et tynt og lett ekstra liggeunderlag til å ha under et oppblåsbart? Isolasjonseffekten er av liten betydning, men ønsker et underlag som beskytter mot punktering og som er så lett som mulig, og som kan brettes sammen og legges i en liten sekk. Exped har et underlag som de kaller Evazote: http://www.exped.com/exped/web/exped_homepage_int.nsf/0/CCA8026F21078C1BC1256F2B002DBFAD?opendocument

Det er 200x100 cm og veier 390 gram og klipper man det ned litt i størrelse så blir det grei vekt. Jeg har ikke kommet over det i Norge og lurer på om det er noen som har tips til et tilsvarende underlag fra norsk butikk.

Link to comment
Share on other sites

Annonse

Har dette selv som jeg har brukt under oppblåsbare underlag for å beskyttet de samt sitte på ute.

http://www.jysk.no/165/388/4730300/a/catalog

Har aldri veid det men det må da være klart lettere enn 390gr. Blir ikke overrasket som det veier 100-200 et sted.

Så er det jo billig da. Du kan ikke pakke det sammen slik sett men spenne det fast bak eller oppå sekken.

Se om jeg kan ta det på den digitale fiskevektai løpet av helgen.

Link to comment
Share on other sites

Bruker Exped Multimat sammen med nye og mer solide Neoair Trekker. Multimat får du hos Fjellsport og Amfibi. Ser at butikkene oppgir litt forskjellig vekt men har veid min og den er 320 gram slik som Exped oppgir på sine sider.

Link to comment
Share on other sites

Thermarest zlite: 388 g

så klart :)

Ridgerest er faktisk lettere, billigere og isolerer bedre enn zlite, så hvorfor noen vil ha zlite i stedet skjønner ikke jeg helt.

(bortsett fra den morsomme måten å pakke den på selvsagt, og at dyrere alltid er kulere)

Synes også det er veldig merkelig at cascade designs markedsfører zlite som "fast & light" når de har et underlag i "trek & travel" som er både lettere og varmere......

Link to comment
Share on other sites

Takk for mange gode tips. Svingte innom JYSK på veien hjem, og kjøpte det som er nevnt lenger opp i tråden. kr 49,- og 118 gram iflg kjøkkenvekta :)

Jeg ser den at isolasjonen i beste fall er relativt dårlig, men det skal brukes under et Exped Downmat, og jeg har bare behov for et lag som beskytter mot punktering.

Link to comment
Share on other sites

Veide mitt nå. Fiskevekt sa 0,18 kilo. Dog vet jeg ikkeom den er helt riktig. Har hatt det underlaget en 4-5 år så dt kan og vært endret noe på produksjon. Uansett lett og billig.

Som sagt brukt det slik du skisserer. Punkteringsbeskyttelse for downmat. i tillegg bruktute ved bål etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy