atlerye
Aktiv medlem-
Innlegg
38 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Innholdstype
Forum
Artikler
Intervju
Støttemedlem?
Alt skrevet av atlerye
-
-
Lokketilbud - eller får man Real Turmat til 19,- pr pakke?
atlerye svarte på Kjell Iver sitt emne i Generelt om friluftsliv
50 -
noen som har vært her i løpet av de siste dagene
-
Leirbreen/Smørstabbreen bort til Gravdalstind. Kan dette gå uten tau i pinsehelgen?
-
Leica M6 m/21 og 35 mm for film D700 m/20-35,80-200 pluss noen faste for digitalt
-
Nærmeste lysløype over 300m i Nordmarka?
atlerye svarte på mariushh sitt emne i Ski og vinteraktiviteter
7,5 km -
Sendte min urgamle Arcteryx jakke til Aukra i fjor(utslitt glidlås) og fikk den i retur uten regning. Jakken ble sendt uten kvittering (kjøpt i USA) helt utrolig bra service.
-
Har du sjekket jakkene til WM. Samme kvalitet som du har i posen din. Dvs WM har kun en kvalitet og den er jo da som du vet helt overlegen. Sjekk:http://www.westernmountaineering.com/dealers/index.cfm?type=int
-
Jeg kjøpte Patagonia jakken for noen år siden og er veldig fornøyd. Da var den kun uten hette, men nå får du den som genser med hette eller jakke uten hette.
-
Prøvde Oregon 400 i dag med amerikanske kart. Dette gikk helt fint sammen med de norske kartene. Kan heller ikke se noen forskjell på min norsk kjøpte colorado og den usa kjøpte Oregon.
-
Saken er nok heller den om duken er satt inn med flammehemmer eller ikke. Det gjaldt i hvert fall mitt Bibler Bombshelter der dette kunne variere fra stat til stat.
-
Fint Jeg betaler porto
-
Har kjøpt boken og er enig med Alek
-
Dunsovepose for vinterbruk - hva skal en velge
atlerye svarte på aker sitt emne i Soveposer og liggeunderlag
Western Mountaineering Jeg har High LIte, Ultra Lite super og Puma super DL. Posene er veldig fine og jeg har ikke sett noe som er så fint produsert som disse. Jeg er 187 og har 6`6 og posene er da passe romslige. Jeg kjøpte min første for 3 år siden og kanskje har ting tatt litt av , men jeg har ikke angret. -
Til tross for all økonomisk ufornuft så har jeg fra Western Mountaineering kjøpt posene High Lite 485 gr. 200cm, Ultra Lite super 850 gr. 200 cm og Puma super DL for vinter. High Liten har jeg brukt i noen år og er utrolig fornøyd. Jeg vil si du kan bruke den ned til rundt 0 selv om komf. temp er oppgitt til noe over. Posen har jeg sett komprimert oppi en 1 liters container. Jeg er 186 cm og har aldri hatt klaus, men kjempeplass er det heller ikke. Både Marmot og WM ligger langt fremme når det gjelder å lage lettest og varmest, men jeg har sammenlignet posene nøye og kan ikke se noen som er i nærheten av WM når det gjelder strøken produksjon (sømmer og finnish)
-
Har akkurat vært i butikken(sportsnett) og kjøpt pulken for 350,-. Måtte sutre skikkelig , men det gikk. De fortalte forresten at de skulle åpne ny butikk i Asker sentrum om en ukes tid.
-
US army har etter sigende bestilt 300 000 Bora 95. Om dette har resultert i østenproduksjon hadde vært artig og visst.
-
Hva syns dere om kombinasjonen røyking og friluftsliv?
atlerye svarte på erge sitt emne i Generelt om friluftsliv
Øst Jotunheimen for røykere Vest Jotunheimen for ikke røykere Snusere andre steder -
Hva syns dere om kombinasjonen røyking og friluftsliv?
atlerye svarte på erge sitt emne i Generelt om friluftsliv
Går det virkelig ann å irritere seg slik når andre røyker. Jeg tipper toppturrøykere er nærmere røykeslutt enn røykere uten tiltakslyst. Det er vel andre miljøsynder man bør bekymre seg for istedenfor røyk eller ikke. -
Hallo Snakker vi 10 eller 1000.
-
-
laaaaangt igjen.
-
Er den noen som har oversikt over antall personer som har vært på alle 2000 meter topper med pf. 10 alt. 30 meter.
-
Du kan få skrevet ut bildene dine på tradisjonelt fotopapir (lysømfintlig) i str 125*250 cm.(laser). Dette gir garantert det fineste resultatet. Ellers så kommer Epson med en blekkskriver på 160 cm. bredde til høsten hvis du har plass til det.