Gå til innhold
  • Bli medlem

Vinnerliste

Populært innhold

Viser innholdet med mest poeng fra 12. juli 2025 i alle områder

  1. Det varierer vel litt hvordan man lærer best, men for meg funket Lars Monsen sin bok om temaet ganske bra. Ser det kom et innlegg om samme boka før jeg rakk å trykke innlegget av gårde, men det er vel greit å vite at flere fikk den til å funke.
    1 poeng
  2. https://bokelskere.no/bok/kart-kompass-gps/387028/ Dette er faktisk en ganske god bok, som også er godt tilpasset typisk norsk natur og norske navigasjonsscenarier
    1 poeng
  3. Jeg har Egist firedelt som absolutt favoritt. Ser at den du har sett på er enda lettere. Dette er jo slukfiskets fluestenger hhv 97 og 104 gram. Lett og meget følsom. Daiwastanga kjenner jeg ikke til. Har du mulighet, så ville jeg tatt en prat med Asgeir. Om ikke annet er det en hyggelig utstyrsprat🤩
    1 poeng
  4. Problemet mitt med Daiwa først og fremst at snellene er overpriset på det norske markedet, ta feks Certrate 24, du får den for ca 4300 kroner (inklusive frakt og importavgifter) fra Japan, i Norge koster de 7100 kroner. Mens feks Shimano har omtrent identiske priser i Japan og Norge (når man regner med mva/frakt/import). Daiwa sneller er også ikke like holdbare som Shimano, på grunn av en designfilosofi som er mindre fokusert på holdbarhet. Det sagt har jeg vert fristet en del ganger, Daiwa kommer ofte med custom modeller/varianter som kan bestilles direkte fra Japan, de hadde feks en custom Certate som var i salg litt tidligere i år. Stive stenger gir ofte dårlige kast med wobblere, men kan gi mer aksjon i vannet. Samtidig vil man miste mye mer fisk med stive stenger enn man gjør med litt mykere stenger. Jeg har et sted mellom 600 og 700 wobblere og med det så har jeg det meste av Duo sitt utvalg både i Norge og internasjonalt, det er ikke noen av dem jeg sliter med å fiske på en Luvias. Tommel opp for Axcion Slim og Bay Ruf, det er med god margin de jeg tar mest på til fjells. Og mye av årsaken til at jeg konsekvent ønsker en stang opp til minimum 25g kastevekt.
    1 poeng
  5. Gøy at du nevner det, for jeg leste nettopp en artikkel fra Asgeir som jeg syntes var veldig interessant: https://sportenbeitostolen.no/topp-20-wobblere-fra-duo-til-fiske-etter-fjellorret/ Så, ut fra det jeg leste tenker jeg å faktisk kjøpe wobblere fra 7-21gr for å dekke et bredere fiske.
    1 poeng
  6. "Nærområdet" mitt jo 😊 Hvor går turen?
    1 poeng
  7. Kveldstur i bakgården. En times gåing til det første vannet (Djupdalsvatnet), og halvannen til vann nummer to (Nedre Sauvatn). Den fineste delen av Junkerdal nasjonalpark, som ikke fikk være nasjonalpark likevel. Her bugner det med fugleliv og ikke minst planter, for de som interesserer seg for det. På tur opp på fjellet. Solvågtind og Båtfjell åpenbarer seg da jeg kom ut av skogen. Her hadde "Evenesdalfolket" sti til fjells. Nå er stien så godt som borte. Bak meg stikker Satertind opp som en enslig majestet. Jeg bor nede i dalbunnen til venstre i bildet. Djupdalvatn. Fikk en liten ørret. Artig lite vatn, men lengesiden jeg fikk noe stort der. Et lite fjellvatn, som tidligere huset stor ørret, men virker som det er langt mellom de nå. Nedre Sauvatn, med Solvågtind og Båtfjell i bakgrunnen. Hvis man går ned mellom fjellene kommer man til Junkerdal. Kjip kveld. Røya veide 940 g. Den ligger litt rart på steinen, så den er ikke så rund som den ser ut som. Første ordentlige fjellfisk med SilverCreek-stanga, som jeg har laget en egen tråd om her på forumet. Midnattsol over et av Tjelmavatna. Her ligger det flere små fisketomme vann, men der både svømmesnipe, storlom og krikkand plaska i overflata. At jeg ikke går denne turen oftere... 🤔🤯
    1 poeng
Vinnerlisten er satt til Oslo/GMT+02:00
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.