Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Lurte på en ting.

Vurderer en solotur (telt) over Hardangervidda i januar.

Lurte da på muligheten for å søke "nødhavn" på DNT's ubetjente hytter om situasjonen skulle kreve det.

Er medlem av DNT og har en slik universalnøkkel. Er ubetjente hytter ALLTID tilgjengelige eller er de stengt i perioder.

Har hørt at hyttene er låst med en annen lås i perioder, men kan liksom ikke tro at det skal stemme...

Noen som har fasit eller egne erfaringer?

Takk!

Kapt11

Annonse
Skrevet

Enkelte hytter har "sikringshytter", en ekstra del/engen liten hytte som er ulåst. Fasilitetene er begrenset, men det gir ly for vær og vind.

Skrevet

Vet du (eller noen andre) om det er mulig å komme seg inn på følgende hytter i des-jan:

Tuva

Kjeldebu

Krækkja

Sandhaug

Litlos

Hellevassbu

Heinseter

Rauhelleren

Lågaros

Mårbu

Kalhovd

Evt. andre hytter i området...

Dette er vel kanskje noe mange gjerne vil ha kunnskap om.... 8)

Kapt11

Skrevet

Sandhaug og Hellevassbu var opne tidleg februar 2006. Har høyrt om andre som har nytta dei enda tidlegare, det gjekk også fram av hytteboka. Hyttene Bergen Turlag driver skal etter det eg veit ikkje vera låste i det heile (DNT Oslo har flest hytter på vidda)

Skrevet

På Kalhovd og Mårbu kommer du deg inn, Mårbu har sikringshytte og Kalhovd har en liten hytte som er låst med DNT nøkkel, den tar ca 12-15 pers om man ligger kuk-i-ræv. 8)

På Lågaros tror jeg ikke du kommer deg inn i des-jan.

Skrevet

Tror du i tillegg til de som er nevt kommer deg inn på Rauhelleren med DNT nøkkel nesten hele året.

De fleste selvbetjente hyttene åpner ikke før godt ut i februar.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.