Jump to content

Staika i vinterfjellet (Hilleberg)


Recommended Posts

Guest Chev.
Posted

Er det noen som har prøvd Hillebrg Staika i høyfjellet om vinteren?

Syns du i tilfellet at forteltene var store nok? Savnet du stommatter?

Jeg vurderer å anskaffe dette teltet til soloturer i høyfjellet om vinteren, og vurderer å få sett på stormmatter til tross for merkostnaden. Flott med synspunkter her.

I tillegg til å bruke Staika på soloturer i vinterfjellet, vil jeg også bruke det som tomannstelt på padleturer i sommerhalvåret. Men nå er det altså høyfjellsteltet til vinterturer jeg først og fremst er ute etter.

Er elles godt fornøyd med mitt Unna-telt. Er blitt mer og mer glad i at teltet er selvstående.

Annonse
Posted

Jeg har nettopp fått meg et Staika som jeg bruker på padleturer, og er veldig fornøyd. Før brukte jeg Unna, men savnet fortelt. Dessuten er det greit med litt mer plass.

Dette med stormmatter tror jeg er et ganske norsk fenomen. Jeg har brukt Unna om vinteren, og tråkker da ned snøen der teltet skal stå. Evt kan man grave det litt ned. Det er også mulig å spa litt snø inntil teltet etterpå. Jeg hadde i alle fall ikke vært engstelig for å ha med meg en std. Staika på vintertur.

Guest Chev.
Posted

Takk for tilbakemeldingene Lars.

Joda, jeg tror også at stormmatter er litt særnorskt :) Likevel må jeg innrømme det har hendt, i 25 sekundmeter, at jeg har vært glad for å ha dem. Men så har jeg heller aldri prøvd ruskværet uten, og kanskje det egentlig ikke gjør noe særlig fra eller til i snøen (og vinden) på fjellet :D

Ok, da blir det nok et Staika std. Gleder meg allerede. :D Er som sagt veldig glad i mitt Unna-telt, så det skal bli herlig å få den litt større og stødigere varianten også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy