Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Vi skal gå SignaTUR Tafjordfjella mellom 18.–24. juli, med start eller slutt i Grotli eller Grønningsæter. Vi planlegger å parkere bilen ved Grotli Høyfjellshotell. Det ser ut til å være en del bussbytter og viktig med god timing, og det er ganske dyrt om man må ta taxi eller “Golden Route”-bussen. Har noen forslag til hvordan vi best kan komme oss tilbake til bilen? Eller har noen kanskje tips til en rundtur på 6–9 dager i området?

 

Annonse
Skrevet

Hva med buss kl 11:15 fra Grotli og 10 min ned til Billingen? 

Og så gå Billingen - Torsbu - Pyttbua - Hesteskoen / topptur via Puttegga (Møre og Romsdals høyeste topp), Høgstolen og Karitinden og så ned til Veltdalshytta hvis dere er komfortabel med å gå litt utenom sti - fra Veltdalshytta videre til Reindalseter - Danskehytta og tilbake til bil på Grotli

Og hvis dere ikke vil gå topptur så kan man gå de samme hyttene uansett, eller bytte ut Veltdalshytta med Vakkerstøylen. Mellom Pyttbua og Vakkerstøylen må man over Ulvådalsvatnet og der er det et system med en robåt på hver side. Så for at nestemann også skal få samme muligheten til å ro, må man først ro over, ro tilbake med den andre båten på slep og så over enda en gang.. 

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Gjenopprett formatering

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.