Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor finner jeg tarper med stoffduk i stedenfor de vanlig dukene? Jeg ser noen har slike på Youtube. Kunne tenkt meg å satt opp en slik på verandaen hjemme som gir litt "villmarkspreg" samt skydd for sol og regn. 

 

Skrevet (endret)
Nils Einar Ljosland skrev (7 minutter siden):

Gjør et nettsøk på "waxed canvas tarp", hvis du vil bestille fra engelskspråklige land.

Joda, jeg tenkte kanskje om det var mulig å få tak i slikt over disk her i Norge? Eller noe som ligner som kanskje ikke er like dyrt? Type båtkalesje eller noe?

Endret av Bjerknez
Skrevet
Ringperm skrev (11 minutter siden):

He he, ja den var ikke billig, så jeg måtte google lit., Kanskje disse er bedre alternativ? https://www.canvascamp.com/no_no/polycotton-square-shelter og https://www.canvascamp.com/no_no/kvadratisk-beskyttelsesduk-i-kanvas

Den prisen var vertfall LITT mer spiselig. Men for min del trenger det ikke kalles "tarp". Jeg trenger egentlig bare en rektangulær stoffbit som tåler vann med festeringer i hvert hjørne. Egentlig hadde jeg håpet det var slike som solgtes som presenning i lavpriskjedene, men disse har kun vanlige prsenninger. 

Alt blir jo dyrere når man gir det et fint navn :)

Skrevet

Jeg ser for meg at en slik stofftarp hadde vært kledelig som solskjerming og vannbeskyttelse hvis den settes opp på en litt fin måte på feks. Verandaen. Altså hvis man vil ha et litt naturlig villmakspreg over uteplassen. Men det ser ut til at disse stofftarpene koster en del, så da blir jo poenget litt borte. 

En vanlig tarp blir jo ikke like fin på verandaen og den vil også støye mer når det blåser etc. 

  • 5 måneder senere...
Skrevet
Bjerknez skrev (På 8.5.2024 den 13.16):

Ja... men det ble såpass dyrt ja... Da kan jeg jo heller investere i en markise, hehe. 

Coop bygg kjører iblant kampanje på markise med motor og led lys til 5500 🤭

Skrevet

Søk på seilduk metervare. Kanskje du til og med kan kjøpe et gammelt seil.. 

 

Skrevet
Bjerknez skrev (På 8.5.2024 den 13.16):

Ja... men det ble såpass dyrt ja... Da kan jeg jo heller investere i en markise, hehe. 

Vi endte opp med et solseil på 3x3m fra jysk. Kostet ca 500,- mener jeg å huske. Ikke polycotton men UV-beskyttet polyester. Bardunene som følger med må byttes i noe sterkere, men den har holdt nå i to sesonger her på den forblåste trøndelagskysten. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.