Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Er det noen som har erfaring med å sende turmat til turisthytter som du henter når du går forbi noen dager seinere? Dette er ikke for å spise maten på turisthytten men for å slippe å bære med seg mat for 7-10 dager hele veien. 

 

Noen som vet om turistforeningen tillater/tilbyr dette?

Skrevet

Jeg har forsøkt en annen variant, å dra til ei turistforeningshytte for å legge ned fisk som jeg har fått, og som jeg kan plukke opp på veien hjem. Svaret da var at de ikke hadde lov til å legge private ting i fryser eller kjøl hvor det oppbevares mat som skal selges på restaurant. Det er visstnok regler fra mattilsynet. Ei pappkasse med tørrmat bør vel kanskje bli noe annet..

Skrevet

Kanskje ikke aktuelt hvis du skal på tur langt unna bebygde strøk, men kunne nok gått an å kjøre en "poste restante" og så hente ting på det lokale postkontoret? Vet at folk har gjort slikt når de skal på lange interrail turer og sender seg selv lesestoff.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.