Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Da var ett stykk Arc Haul ankommet heimen. Gleder meg som en unge til å fylle sekken og trekke til fjells til helgen.

Har nettopp mottatt Trekkertent Stealth1 også, så det blir en fryd å se hvordan den langt lettere sekken er å dra på.

  • Liker 1
Annonse
Skrevet

Førsteintrykket er veldig bra.

Ble litt overrasket over at alle "delene" og nylonremmene var så spinkle, men det var bare tilsynelatende.

Etter å ha fylt den opp med noen kilo og gått igjennom instramming- og tilpasningsmulighetene ble jeg overrasket over hvor godt den sitter på ryggen og over hoftene.

Har ikke fått testet den på tur ennå, men har allerede høye forventninger etter å ha spankulert rundt i stuen.

  • Liker 1
Skrevet

Jeg skal pakke den klar til 10 dager langs Østerdalsleden i løpet av uken. I følge pakklisten min skal jeg havne på ca 11kg. Men all erfaring tilsier at det vil bli litt mer.

Kan uansett hive oppi et par 1,5 litere med Zero i tillegg og sjekke hvordan den sitter da. :wink:

Skrevet

Har så godt som bestemt meg for å kjøpe denne sekken. Etter hva jeg har lest så er det den beste lettvektssekken om mann vil ha ramme. Men så var det prisen da. Med norsk mva på toppen kommer den på 3600 kr inkludert endel ekstrautstyr (sidelommer, multipack, etc). Noen som har erfaringer med den? Er den verdt 3600 kr?

 

Hvorfor ikke overveie HMG Porter 4400?

 

Har den selv, sitter som støpt på meg!

Skrevet

Hvorfor ikke overveie HMG Porter 4400?

 

Har den selv, sitter som støpt på meg!

 

Too late... :D

 

Har sett på de i etterkant. Frister med en HMG Ice Pack til skisekk, men det får bli når jeg vinner i Lotto.

  • Liker 1
Skrevet

@BCL Du må poste bilder :D Hvordan er sekken med vekt i? Tror du den bærer over 15kg komfortabelt?

Det ble litt for hektisk på jobb før ferien, og i morgen går turen til Spania og Camino Finisterre. Er hjemmom en kort helg før jeg skal gå deler av  Østerdalsleden der Zpack'en skal brukes. Skal få lastet opp noen bilder av full sekk, og skrive litt om erfaringene med både sekken og Stealth1 teltet fra Trekkertent etter at jeg er kommet hjem fra siste turen.

 

God sommer!

  • Liker 1
  • 4 uker senere...
  • 1 år senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.