Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Bæresystemet kjentes ihvertfall veldig bra ut med de 17kg i sekken. Så må nok bli en testtur snart. Syns det var veldig praktisk med den vanntette solide bunnen på sekken, samt komprimerings mulighetene

Bare ikke gjør som meg når jeg hadde fått ny Arcteryx Bora 80L. En fin januardag la jeg 18 kg med mel, sukker og hermetikk, fra kjellerboden, i sekken og dro ut på tur.

Etter ca. 15 minutter gled jeg på en issvull, kroppen roterte rundt og jeg kjente at det strammet veldig like over støvelskaftet på høyre fot før det kom et smell som om en tørr pinne ble brukket av. Det var ingen pinne men mitt eget leggbein som røk tvert av.

Angående magebelte så gjør det sikkert ingen ting om det er lite igjen å stramme på bare det sitter riktig like over hoftebeinet. En dag har du kanskje noe mer klær på deg enn du hadde i butikken.

Annonse
Skrevet

Det var så man kan justere ryggen litt, men å feste skulder reimene lengere ned. En ting jeg merket meg var at magebeltet går ganske langt rundt på magen. Lengden å allt er helt perfekt, men magebeltet går nesten sammen forran magen. Kan dette bli et problem på no slags måte?

 

Du er alt for tynn. Heldigvis finnes det mange løsninger på dette problemet :D

 

norwegian+chocolate.jpg

  • Liker 4
Skrevet

Ser det står om sekken at hvis man har kjøpt Large, så kan man alikevell bytte ut både magebeltet å skulderreimene til mindre størrelse om ønskelig. Hvor får man evt kjøpt disse?

Skrevet

Det beste vil kanskje være å kontakte butikken du kjøpte sekken i, eller importøren.

 

De burde kunne henvise deg til rett sted.

Skrevet

Prøvd å justere litt på vinkelene på hoftebelte, da fikk jeg mer vekt på hoftene. Ser også at man kan sette ned festet på skulderreimene så sekken får en lavere rygglengde.

  • 3 uker senere...
Skrevet

Fikk byttet hoftebelte til et Medium belte, å testet sekken en god tur i dag med 21.5 kg i, å den var helt suveren å bære. Alt kjentes veldig godt ut, bortsett fra den antiskli puta i korsryggen, den gnagde litt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.