Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann.

Etter at min gamle sovepose hadde ligget komprimert uten bruk i noen år, fant jeg ut av fibrene i posen ikke tålte det. Da jeg fikk meg ny sovepose ville jeg helst unngå at den nye posen også skulle bli ødelagt.

Etter litt søking, fant jeg ut at det er best å oppbevare posen luftig. Jeg bor i et lite hus og har ikke allverdens plass til å lagre ting.

Løsningen ble å henge posene i boden. Med en dresspose rundt. Soveposen er dratt igjennom en kleshenger, og brettet.

Den henger rimelig luftig, og er iallefall mindre komprimert enn det den hadde vært i trekket sitt.

Og den er beskyttet mot støv og dritt, som det fort blir litt av i en "altmulig-bod".

sovepose.jpg

Hvordan oppbevarer du din sovepose?

Annonse
Skrevet

Smart!

Har mine og madammens poser liggende utstrekt oppå hverandre oppe på rekken av klesskap med kompresjonstrekket liggende inni soveposen.

Skrevet

Jeg dro på ikea og kjøpte et helt skap med oppheng til soveposer og liggeunderlag(dun). Skoffer og nok skap-plass til tur-utstyr/klær div..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.