Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har Helsport sin modell og er fornøyd med den. Den passer best for to personer. Hilleberg har en som det er plass til tre personer, og som man kan se ut av.

Annonse
Skrevet

Heisann. Har den bivybag duo ifra exped. Føler at jeg fort blir klam i den. Er laget av teltduk og blir derfor litt for tett for meg. Den funker sikkert fint som livredder, men, valget faller på den "gammeldagse" vindsekken når jeg skal på tur. Bruker gjerne vindsekken til rast og klesskift. Med "gammeldags", mener jeg den typen med ei vindtett side og ei vanntett side. (Sånn som Helsport og Ajungilac.)

Men smaken er som baken.................. :)

PS: Hillebergs vindsekk har jeg ikke prøvd, men, den ser flott ut. Liker godt den livlina og carabinen for å sikre vindsekken fra å fly. Den har jeg kopiert til Helsportsekken.

Skrevet

PS: Hillebergs vindsekk har jeg ikke prøvd, men, den ser flott ut. Liker godt den livlina og carabinen for å sikre vindsekken fra å fly. Den har jeg kopiert til Helsportsekken.

Hehe.. Da jeg leste gjennom teksten så jeg Helsportsekken, som en ryggsekk. J@vlig lett sekk på tur :)

Skrevet

Jeg opplever at kun en type vindsekk ikke dekker mitt behov. Jeg har en jerven thermo(143 x 143cm) som jeg finner uunværlig når jeg sitter på elgpost om høsten, men som kan oppleves som litt i største laget i ryggsekken hva volum angår på andre type turer. Har man allerede en oppakning av litt størrelse er det mye lettere å finne plass til den orginale jervenduken som er både lettere og har mindre volum.

Hensikten med mitt svar er altså at man bør finne ut hvilken type vindsekk som dekker mest av ens behov når det er så mange ulike modeller/merker å velge i.

Jeg og flere av mine venner har vinnsekker fra Jerven og alt fra den orginale til modellen Extreme er flotte til hvert sitt bruk.

Skrevet

Bruk en Jerven fjellduk istedet - det er bedre enn vindsekk synes nå jeg!

Har hatt en gammel helsport vindsekk. den ble aldri brukt etter att jeg kjøpte fjellduken for mange mange år siden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.