Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Dette er mitt første innlegg på forumet! Jeg planlegger å gå fra Finse til Haukeliseter i begynnelsen av juli. Jeg gikk i området Haukeliseter - Hellevassbu - Litlos i fjor på samme tiden, og det gikk fint, selv om det var på grensen til litt mye snø og is. Snø er ok, men da jeg liker å fiske synes jeg isfrie vann er en fordel.

Er det noen som har en formening om hvordan det blir i år? Det er jo lite snø i fjellet (gikk samme turen på ski 2 uker før påske), så jeg tenker at det blir litt tidligere isfritt i år? Jeg vet imidlertid ikke om snøen kanskje ligger lenger i området fra Finse til Dyranut enn lenger sør? Noen med erfaringer fra denne turen på omtrent dette tidspunktet?

2 ting til:

1) Noen som kan gi noen tips om gode fiskevann på dette strekket? Kommer stort sett til å følge sommerløypene.

2) Noen som vet når sommerbruene kommer opp?

Hilsen

Sage

Annonse
Skrevet

Hei.

Velkommen på forumet.

Det varierer fra år til år hvor tidlig det er sommer. Om jeg var deg, hadde jeg ringt til en av de betjente hytter når tiden nærmer seg. Ellers kan turistforeningen informere om når de legger ut bruene. De pleier å gjøre det etter at vårflommen er ferdig, ofte i begynnelsen av juli.

Linda

Skrevet

To av broene mellom Hellevassbu-Haukelisæter er allerede ute, dette er over de elvene det er vanskeligst å krysse. De to resterende regner jeg med er ute før juli, dersom de ikke er det så er det pga mye snø og da er det ofte plenty med snøbroer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.