Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg prøver å kjøpe (tur)kart på nettet, synes jeg det er litt uoversiktlig hvilken målestokk kartene har.

Finnes det en webside der jeg kan sortere på målestokk f. eks. 1:25.000, og så finne ut om de har et slikt kart over det området jeg er interessert i? Eller finne et område og så få opp alle lart som er tilgjengelige over det området?

Linda

Annonse
Gjest Otto Støver
Skrevet

Det er litt trasig dette, men den rimeligste butikken jeg har funnet for norske kart er i Sverige. :D De har også bra oversikt over hvilke 50 000 kart som dekker hvor og hva de heter. Du finner det her http://butiken.metria.se/kartbutiken/index.php?cPath=191_193_103_495

Øverst rett over kartbladene finner du oversiktskartet som du må blåse opp for å få leselig. Som du ser har de også alle mulige spesialkart. Det eneste jeg kunne ønsket var å ha et oversikts-kart som viste hvor de enkelte spesialkartene dekker, men jeg har ikke funnet det.

Hvis du bestiller fra Sverige, så er det momsfritt inntil 200 NOK for selve varene. Frakt kan komme i tillegg. Hvis du bestiller varer for over 200 NOK så momses både varene og frakten.

Skrevet

For turkart har du ein litt gøymd oversikt på kartbutikken.no:

http://www.kartbutikken.no/produktlisting.php?kategori=18

Skriv inn eit søkeord (t.d "Bergen") og du får opp eit kart som viser turkart for området. Flytter du rundt på kartposisjonen ser du andre turkart innteikna. Dette gjeld imidlertid bare turkart som er utgitt av Statens Kartverk eller Ugland IT, dei aller fleste er 1:50.000 eller 1:100.000 med nokre unntak.

Skrevet
For turkart har du ein litt gøymd oversikt på kartbutikken.no:

http://www.kartbutikken.no/produktlisting.php?kategori=18

Skriv inn eit søkeord (t.d "Bergen") og du får opp eit kart som viser turkart for området. Flytter du rundt på kartposisjonen ser du andre turkart innteikna. Dette gjeld imidlertid bare turkart som er utgitt av Statens Kartverk eller Ugland IT, dei aller fleste er 1:50.000 eller 1:100.000 med nokre unntak.

Dette kommer i nærheten av det jeg leter etter. Hadde det vært en oversikt med kart fra forskjellige kartprodusenter hadde det vært enda bedre. Takk for linken i hvert fall. Jeg tror nok jeg kommer til å bruke den.

Også Otto sin link er bra for 1:50.000 kart. Oversiktsbildet er professionelt scannet inn fra et papierark :D.

Linda

Skrevet
Det er litt trasig dette, men den rimeligste butikken jeg har funnet for norske kart er i Sverige. :roll: De har også bra oversikt over hvilke 50 000 kart som dekker hvor og hva de heter. Du finner det her http://butiken.metria.se/kartbutiken/index.php?cPath=191_193_103_495

Nå har jeg akkurat handlet kart fra denne nettbutikken. Pris og levering er det ingenting å si på, men jeg irriteres litt over å få et kart fra oktober 1999 når den nyeste utgaven av kartet er fra januar 2007.

Jeg skal sende nettbutikken en e-post og spørre om hvilke garantier man har for at man får siste utgave.

Mvh Martin

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.