Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Merker at de ellers svært gode Fischerskia E99 crown og Madshus fjellskia blir tunge på lange dager  og kunne tenke meg en lettere ski med vanlig markabinding på de dager og turer hvor forholdene ikke krever en bånnsolid fjellski. Bruker jo Alpina røde fjellskisko som også er tunge men har ellers Fishers høye RC støvel til langrennskia. Nå ser jeg etter markaski med stålkant som egner seg for turer utafør løypene hvor man går med lett dagstursekk eller hoftesekk. Setter pris på tips. Er 187 høy og bør vel da ha en ski som er like lang som fjellskia på 205.

 

Annonse
Skrevet
Kristoffer Sandnes skrev (1 time siden):

Kan Åsnes Mountian Race være et alternativ? 

 

Takk for tips. Den har samme profil som E89 som jeg også har med fjellskibinding. Tenkte meg en ski som var litt smalere enn det igjen.' 3/4 stålkant er OK, men gjerne også hel

 

 

Skrevet

Kanskje Madshus fjelltech M44 eller M50. Begge med 3/4 stålkant. Ingen erfaring med dem, men reklamen sier de passer i klassiskspor. 

Skrevet
TheSleepwalker skrev (På 5.4.2023 den 14.38):

Fischer Powerlight ellet Steellight. Smale løypeski med stålkant. Tror de fortsatt er å få tak i.

Støtter dette!!!! Bra ski.

Elgen

Skrevet
4 hours ago, elgen said:

Støtter dette!!!! Bra ski.

Elgen

Da jeg gikk fra slitte smørefrie ungdomsski til et par powerlight innså jeg at man faktisk kan justere hastigheten i nedoverbakker etter eget ønske, og at man ikke MÅ skøyte oppover hvis det er dårlig feste 😂

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.