Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei min nevø på 10 måneder(dvs forældrene) ønsker sig en sovepose i julegave.

Tannken er ture året rundt i Danmark, så ingen fjell ture(endnu da, men onkel har planer i fremtiden 😉).

jeg har kigget lidt rundt på nettet bla haglöfs, helsport, Deuter, vaude mv. men ingen opgiver rigtigt hvilket temperatur posen er egnet til, eller hvad fyld og fyld vægt den er.

Er der nogen med lidt erfaring ud i sovepose valg til helt små, for 3 sæsons ture i syd Norge under tregrenet, tænker det så nogenlunde kan modsvare helårs ture i Danmark? 
 

 

Annonse
Skrevet (endret)

Vi har brukt en vognpose fra easygrow når barna er så små. De fleste vognposer beregnet for vinter er nok en god start. Dessuten er vel samsoving ofte tilfellet i den alderen. 

Endret av DannyRS
Leif
  • Liker 1
Skrevet

Vi brukte en Helsport mini frem til hun var ca fire. Da byttet vi ut med en Helsport Rago jr. God erfaring med begge posene. Mini kan justeres i lengden og Rago kan evt snurpes litt i fotenden. Begge er brukt ned til ca +5 uten problem. Har som regel hatt med en isolert jervenduk i tillegg i tilfelle det skulle bli kaldt, men hun er varmblodig som faren, så det har ikke vært nødvendig.

EN-merking av soveposer gjelder ikke barn, så de fleste oppgir ikke temperatur for barneposer. Når de er små må man ha med litt ekstra uansett.

  • Liker 1
Skrevet

Har brukt denne til 3 sesongers , kan utvidast til 140 cm lengde. vil sei Tkomfort ned mot 5-6 +.

https://www.intersport.no/mammut-little-mammut-mti-140-friluft-gronn/ino.mammut.2410-01822.001.html

Har brukt den ned mot 0 grader men då med ein del kle på ungen. Vår utfordring er at med for varme poser på varme netter så driv ungane å kryp utav posane, noko som gjer at vi fleire ganger i løpet av natta må dytte dei ned att, det er litt slitsomt. Derfor så har vi gått for 3sesongersposer og heller hatt med ullpledd eller jervenduk som vi tek over dersom det vert for kaldt, siden vi då kan regulerar temperaturen betre utan å måtte opne/lukke soveposen eller at ungane driv å kryp utav i løpet av natta. 

  • Liker 1
Skrevet

Mange tak for svar, valget endte med en helsport mini. Som tilmed kan købes i en fysisk butik, så man støtter de lokale butiker.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.