Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Om du går fra Gjendesheim til Memurubu nå, så blir du veldig våt på beina. Om du da ikke har god kontakt med en som har gått på vannet tidligere? Slik det er nå vil det nok ta litt tid før isen legger seg. Ofte kan det drøye ut i januar før isen er på plass.

Mvh Fjelljo

Skrevet

Viss eg ikkje hugsar feil, så var det nokon som hadde tatt ein skøytetur over Gjende i slutten av desember 2006. Dette las eg om i hytteboka på Gjendebu då eg var der tidleg i vinter. Men i år har det kanskje vore ein litt mildare start på vintaren, så det forundrar meg ikkje om det tek lengre tid. Sjølv om isen har lagt seg, er det ofte svært lite snø på den. Var bare såvidt dekka av eit tynt snølag rundt midten av februar i år.

Dette skriv Gjendebu på sine sider:

Gjende er med si djupn på omtrent 150 meter den djupaste innsjøen i Jotunheimen Nasjonalpark. På grunn av det store vassvolumet, og at vatnet er utsett for vind, legg det seg vanlegvis ikkje sikker is på vatnet før ved juletider.

:arrow:http://www.gjendebu.com/gjendebu_no/1_3_gjende.php

Skrevet

Hej!

Jag har en artikel skriven av Knut Lykken om en drömtur på Gjende. Den är från december förra året.

Du kan få den av mig om du skickar mig ett e-mail.

Med tanke på årets vädersituation tror jag knappast att det är is på Gjende ännu, och man må vara mycket försiktig, eftersom sjön fryser ojämnt på grund av alla utlopp av älvar mm.

Hälsningar

C.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.