Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

God Morgen

 

Er på jakt etter en fleece-jakke med glidelås.

Skal brukes under skallklær om Vinteren, evnt som eneste jakke på kalde høstdager. Trenger ikke å være hette på denne. Gjerne litt ok passform, at den ikke henger som en søppelpose på meg.

Noen tips?

Skrevet

Hvis du ikke absolutt må ha fleece slår jeg et slag for Brynje Antarctic. Den er helt fantastisk, god temperaturregulering og vindtett fremside.

Skrevet (endret)

Min favorittfleecejakke er Mountain Hardwear Monkey Man. Forholdsvis tykk, og laget i såkalt "teddy-fleece" - utrolig behagelig stoff. Passformen er overhodet ikke løs og pløsete, og den er litt kortere i livet enn mange andre. Jeg bruker den både under skalljakke, og alene.
http://www.hektapatur.no/herre/mountain-hardwear-monkey-man-high-loft-smolder-red-ms
Det finnes også fleecejakker med vindtett stoff, men jeg synes de blir for tette.

Jeg har forresten også en fleecejakke kjøpt på Biltema for ca kr 150.-. Den har vært overraskende god, den er flere år gammel og mye brukt, og først nå begynner den å bli litt slitt og nuppete.

Endret av Bjørn J
  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.