Tudi Skrevet 21. november 2015 Skrevet 21. november 2015 Vi skal ønske oss en dagstursekk i julegave. Den skal brukes når vi er på både kortere og litt lengre dagsturer. Den skal primert romme mat, drikkeflaske, termos, evt primusen og litt småtteri(votter,luer, lette plagg osv). Den må ikke være for liten, men heller ikke større enn at jeg kan bruke den om jeg skal på en fjelltur alene og ikke trenger å dra med så mye. Gjerne tilpasse drikkesystem, men ikke et must.
+ost Skrevet 22. november 2015 Skrevet 22. november 2015 Hvor mange er dere på tur sammen? Jeg har tre små barn, og ønsker meg en sekk rundt 50-60 liter til nettopp dette formålet. Jeg bruker idag 80-liter, men den blir for stor så lenge jeg ikke også bærer med meg tørr ved.
toneta Skrevet 22. november 2015 Skrevet 22. november 2015 Vi kjøpte denne sekken http://int.berghaus.com/trail-speed-30-rucksack/421577.html til dette formålet. Vi er 2 store og 2 små. Den rommer mye nok for oss på dagstur, men er ikke stor og tung. Men ikke sekken vi bruker om vi skal ha med oss ved, da blir den for liten. Den er klargjort for drikkesystem. Og har relativt store nettinglommer på sidene, som er praktisk for alle de små tingene barnene kler av og på seg hele tiden som votter og slikt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå