Jump to content

Recommended Posts

Posted

Min lange 11-årige gutt må ha seg ny sovepose, da han har vokst ut av sin Helsport Alta Junior. Jeg tenker han fint går over til en voksenpose nå, siden han er snaut 150 cm.

 

Sånn det er nå (og kjenner jeg han rett, vil fortsette å være), så gjelder det overnatting i telt/hytte/osv på senvår, sommer, tidlighøst. Han er ikke spesielt varm av seg, men heller ikke veldig frøsen. Han kan erfaringsmessig fort være uheldig å søle xyz i/på posen, så den bør kunne vaskes i maskin.

 

Hva bør jeg velge? Jeg er ikke interessert i dyre 2000,-+kroners-poser - her duger noe langt rimeligere til rundt/under tusenlappen... Anbefalinger? :)

Annonse
Posted

Ajugilak/Mammut Kompakt 3-season er mitt valg for billig slitesovepose.

Jeg har slitt ut tre og skal kjøpe den fjerde nå. De er ofte på tilbud til rett rundt tusenlappen.

Har også ett barn som er i samme situasjon. Fruen har posen det er snakk om her. Men hun er veldig missfornøyd med den "Bøyde" glidlåsen øverst. Hun sier den er vanskelig å lukke/åpne. Har du noen erfaringer med dette, eller kan det være at det kun er hennes som er kranglete.

Posted

Skjønner ikke hva du mener dessverre. Jeg har ikke noen dårlige erfaringer med den, men min pose er fra siste redesign.

Tror det hun mener er siste 30 - 40 cm av glidlåsen på toppen, etter den svinger inn mot sentrum av kroppen. Hennes er nok den forrige modellen.

Uansett takk for svar. Mye pose for pengene disse her.

Posted

Betalte 699,- på Gmax for ca 1 år siden, kjempefornøyd med både pose og pris :)

 

Ganske mye svingninger i pris på den posen, så vent på et tilbud på Gmax feks.

 

ZmUzcHY3.jpeg

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy