Gå til innhold
  • Bli medlem

Hvilken hybridsykkel bør jeg kjøpe ???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal kjøpe meg en hybridsykkel og helst i prisklassen 6-8.000,-

Sykkelen skal brukes til jobbsykling noen ganger i uka (ca 3,5 mil hver vei). I tillegg blir det nok en og annen tur på grusvei.

Har funnet et par sykler på nett som kanskje kan være aktuelle?:

http://www.xxl.no/sykkel/sykler/hybridsykler/sc-lite-street-hybridsykkel-herre-2011-1058819

http://www.nakamura.no/aktiv-297.aspx?ProductID=PROD1686&tab=2

Er lenge siden jeg hadde en ok sykkel så setter stor pris på gode tips om sykkelvalg.

Mvh

Gunnar

Skrevet

Felles for begge sykklene er at de ikke oppgir hvordan de er giret. Dvs. størrelsen på tannhjulene. Mange hybrider er bygget på en MTB ramme og får derfor også samme utveksling som tilsvarende MTB sykkler. pass på at du får utveksling som passer en landeveissykkel. Jeg har syklet hybrid i ca. 8 år og har dempegaffel. helt unødvendig etter min mening. Den bare fordyrer sykkelen og stjeler effekt når du sykkler.

Modellen fra Nakamura fristet nok meg mest.

Skrevet

Begge er to fine sykler, som commutersykkel ville jeg nok heller sett mot Diamanten.. eh Nakamuraen. En MYE raskere og mer responsiv sykkel. Selvfølgelig kommer det litt ann på deg og dine spesifikasjoner også. Nakamuraen er en ganske lett og stiv sykkel, men ville ikke valgt denne hvis du veier 90+. Sittestillingen er også forholdsvis aggressiv på denne, men kan tilpasse mye ved å bytte stem++, så lurt å prøve!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.