Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Har noen gode tips vedrørende kjøp av GPS med kan bruke av 1:50 000 kart?

For toppturer, fjellturer og kajakk. Kanskje temperatur under -10. Laaaang batteritid er alltid en fordel.

(Gikk nettopp over ei toppegg med gammel GPS (uten kart) og 10 meter sikt).

Og "normalt" så kjøper jeg turutstyr i "middels" prisgruppe .

Takk for tips

jan hugo s / www.ryggsekk.net

Annonse
Skrevet

Jeg har Garmin Colorado og er veldig fornøyd med den. Jeg bruker TopoPro kartserie i 1:50 000 på den.

Har brukt den i alle årstider og ikke vært plaget med den. Eneste unntaket er at den er tørst på

batterier, så det er en fordel å ha med noen ekstra AA i sekken.

Skrevet

Garmin etrex legend hcx er vel den med best batteritid, tett følgt av 60csx. I min verden er det kun desse 2 eg ville sett på.

Vudere du touch skjerm, tenk at knappene blir bittesmå med hansker:-)

Har nå kjøpt meg ein dakota20, mye mindre batteritid, men kjekt leketøy etter mange år med legend

Skrevet

Jeg er storfornøyd med min snart to år gamle Garmin 60CSx. En annen gps for deg som padler en del kan være 76CSx. Dette er en mer marin utgave men innmaten er identisk med 60CSx, og tillegg flyter den. 76-serien blir nå overtatt av 78-serien, så jeg vil tro at 76-serien vil falle en del i pris.

Skrevet

60CSX på denne karen også! Etter jeg firmware oppdaterte den sist er den meget rask å lade Topo Adventure kartene! Robust og tåler en trøkk! Har overlevd alt for mange våte vestlandsdager så denne stiller høyt hos meg!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.