Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

En Nalgen flaske er fint til å bruke som varmeflaske i soveposen og til og varme opp en støvel. Men en myk flaske (soft flask) burde ha bedre "passform" i sokker og sko enn en Nalgen flaske, spørmålet er om de tåler varmt vann? Noen som vet / har prøvd?

Annonse
Skrevet (endret)

Jeg bruker 2stk 1/2 liters Nalgene  flasker til formålet. De tåler garantert varmt vann og er lette å fylle.

Endret av Omnilite
  • Liker 4
Skrevet
Omnilite skrev (39 minutter siden):

Jeg bruker 2stk 1/2 liters Nalgene  flasker til formålet. De tåler garantert varmt vann og er lette å fylle.

Tørker skiskoene i kulden? Hvor bra funker det? :)

Skrevet
Marius Engelsen skrev (12 minutter siden):

Tørker skiskoene i kulden? Hvor bra funker det? :)

Jeg bruker dampsperresokker for å ikke tilføre skoene fuktighet fra innsiden. Når det er kaldt blir heller ikke støvlene fuktige fra utsiden.

1/2 literne med varmt vann gjorde det vesentlig mer behagelig å tråkke oppi skoene når det var ned mot -30.. Ved å forvarme skoene, reduserer det faren for å bli kald på beina før en "kommer i gang".

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.