LitekH Skrevet 12. oktober 2022 Skrevet 12. oktober 2022 Jeg har hatt Bergans Arctic expedition jakken i litt over ett år. Den er brukt veldig pent i påvente av den lange turen. Jakken blir markedsført som en ekspedisjonsjakke, som er vann og vindtett. Nå viser den tydelig tegn på slitasje, siden tapen er for stiv og dette gir tydelige slitasjepunkter. Stoffet på bla håndledd har blitt flosset opp. Jeg gikk en kort tur på butikken i regn, og ble klissbløt på innsiden av jakken. Den tåler overhodet ikke regnvær lengre. Vannet går gjennom stoffet. Bergans forhandler avslo min reklamasjon. De mente jakken var normalt slitt. Jakka fungere fint som en kul byjakke. Men hvis du skal på langtur bør du vurdere en annen jakke. Jeg er veldig skuffet!
Stv Skrevet 13. oktober 2022 Skrevet 13. oktober 2022 Prøv å kontakte bergans direkte. Ikke via forhandleren
Nils Einar Ljosland Skrevet 13. oktober 2022 Skrevet 13. oktober 2022 Tror Bergans er blitt mer og mer et jakt merke. Kjøpte for en tid tilbake en Bergans Helium 40 liter ryggsekk. Hadde egentlig tenkt å kjøpe en 35 liter ryggsekk, men den eneste 35 liters ryggsekken de hadde var jaktsekken Budor som virker ganske forseggjort forresten. Tror det er det samme med klær også, at jakt produktene deres er mer forseggjorte enn friluftsproduktene.
+Espen Ørud Skrevet 13. oktober 2022 Skrevet 13. oktober 2022 Sikker på det er Arctic og ikke Antarctic du har? (Bare for sikkerhets skyld - vet folk har tatt feil av dem før og de har ganske forskjellig egenskaper) 1
LitekH Skrevet 13. oktober 2022 Forfatter Skrevet 13. oktober 2022 Takk! Jakken er Arctic Expedition.
chatmaster Skrevet 13. oktober 2022 Skrevet 13. oktober 2022 (endret) Herregud, den så slitt ut i stoffet. Dette bør Bergans fikse opp i etter min mening. Har personlig kun erfaring med Arc'teryx sine skalljakker, og de er jeg veldig fornøyd med. Min Arc'teryx SV skalljakke fungerer like bra etter 4 år og viser ingen synlige tegn på slitasje. Den har blitt røft og hyppig brukt på mange 2-3 ukers turer, samt i hverdagen som regnjakke. Håper det løser seg for deg, for en sånn dyr jakke skal vare mye lengre. Endret 13. oktober 2022 av chatmaster
chatmaster Skrevet 13. oktober 2022 Skrevet 13. oktober 2022 Espen Ørud skrev (6 timer siden): Sikker på det er Arctic og ikke Antarctic du har? (Bare for sikkerhets skyld - vet folk har tatt feil av dem før og de har ganske forskjellig egenskaper) Ser ut som den du nevner ja, så er vel ikke like slitesterk som Artic. Uansett mener jeg den bør holde langt bedre enn nevnt tidligere her.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå