Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kanoen skal brukes av familie med barn, i hovedsak til dagsturer og fisketurer

Max pris 7000,-  bør ikke være for tung.

Noen som erfaring med Femund eller Hasle kano? Evnt andre typer jeg kan vurdere?

Annonse
Skrevet (endret)

Hasle er veldig tung!

Har selv en Old Town Penobscot 17 Roylaex kano, som er oppgitt til 30 kilo, og det er rikelig tungt nok å få opp på biltaket alene. Hasle veier 10 kilo mer.

Du kan få lasthjelpearm som kan brukes.

Utenom vekt synes jeg Hasle fungerer fint. Har ikke prøvd alt for mange typer, men av leiekanoer synes jeg Hasle er blant de bedre.

Endret av Marius Engelsen
  • Liker 1
Skrevet

Har brukt Hasle 530 en del sammen med elever i grunnskolen. Bortsett fra kosmetiske skader ble ingenting ødelagt på 6 år så disse tåler ganske mye. Den har kjøl og er dermed ganske retningsstabil sammenlignet med en del andre kanoer, fin å padle distanse med. Glir ganske godt i vannet. 3 seter er praktisk, og den har svært god plass til bagasje. Vi padlet på overnattingstur med oppakning til 3 ungdomsskoleelever i hver kano, så bæreevne og lastekapasitet er det lite å si på. Stabiliteten er også god. 

Bortsett fra vekta ser jeg ingen åpenbare ulemper med denne. Om du ikke er så redd for biltaket kan du legge baugen på taket først, og så løfte akterenden og skyve den inn på taket. Et lite tips til kortere bære- /frakteetapper hvis dere har solide årer, er å stikke åra inn i bærehåndtaket og bære på hver sin side. Den tåler fint å bli slept en del slik, selv om det blir noen riper.

Femund har jeg ingen erfaring med. 

  • 1 måned senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.