Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har kjøpt talon 11 i str s/m, etter å ha brukt osprey sin strtabell. Sekken kjennes kort, og hoftebeltet sitter litt oppå magen. Ut frå tabellen på rygglengde så burde eg vera midt på ein s/m. 

Spørsmålet mitt er difor om dette er ein sekk som skal vera litt stram siden det er ein løpesekk, eller er passformen litt liten og eg burde gå for m/l? Nokon som hae denne sekken og har erfaringer? Er ca 176 cm høg.

Annonse
Skrevet

Har ikke denne sekken før, men når jeg ser på bilder av folk med den på, sitter hoftebeltet ofte litt nærmere midjen enn på hoften🤔 Kanskje ikke så mye hjelp i akkurat, men ja.. 

  • Liker 1
Skrevet

De små sekkene av Talon/Tempest har mer magebelte enn hoftebelte. 

Du skal jo ikke avlaste noen stor vekt, men ha en sekk som tåler lettere vekt og høy fart. 

 

F1341277-CF73-4F05-BCF0-470F6E34E48D.jpeg

  • Liker 1
Skrevet
25 minutter siden, josteink skrev:

Ok, så då bør eg kanskje ikkje gå opp ein str, eg skal teste det. 

Du må nesten velge det du er komfortabel med, men jeg tror uansett at beltet vil jobbe seg oppover. 

Har du dratt ut ryggplata? Den er jo gjerne helt på minimumslengde når du kjøper sekken. Hele plata sitter fast med borrelås og det er en del å gå på der. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.